Connect with Us

Life Style

Life Style 20:07 - 1 Mars, 2015

Fansat e Hello Kitty duhet të përgatiten për këtë fluturim

Falë përkushtimit të kompanisë së fluturimit, tani ju mund të rezervoni për të fluturuar në një avion rozë Hello Kitty. A e keni dekoruar dhomën me...

Life Style 20:00 - 1 Mars, 2015

Punët shtëpiake që djegin kaloritë

Punët e shtëpisë në realitet janë shumë të mërzitshme. Por cfarë të bëni? Kur grumbullohen, nuk ka shpëtim: Shtëpia duhet të shkelqejë, pavarësisht se ne kemi...

Aktualitet 19:07 - 1 Mars, 2015

Java e restoranteve në Nju Jork

Banorët e Nju Jorkut krenohen me faktin që ata përcaktojnë modelin në fushën e modës, arteve, dhe ushqimit të mirë. E mbajtur një herë në dy...

Life Style 19:05 - 1 Mars, 2015

Java e restoranteve në Nju Jork

Banorët e Nju Jorkut krenohen me faktin që ata përcaktojnë modelin në fushën e modës, arteve, dhe ushqimit të mirë. E mbajtur një herë në dy...

Femra 18:00 - 1 Mars, 2015

Përse femrat i kanë këmbët gjithmonë të ftohta?

Kjo është pjesë e padrejtësive të mëdha në çifte! Pse, kur shtrihemi në krevat, femrat gjithmonë i kanë këmbët të ftohta, ndërsa burrat nuk kanë asnjë...

Femra 16:00 - 1 Mars, 2015

6 këshilla për femrat që punojnë në fushën e dominuar nga meshkujt!

Të jesh femër në tregun e sotëm të punës mund të jetë shumë sfiduese, sidomos nëse mendoni të filloni karrierën në një fushë tradicionalisht të dominuar...

Aktualitet 15:15 - 1 Mars, 2015

Studimi i Harvard: Produktet e qumështit favorizojnë kancerin

Produktet e qumështit të bëjnë mirë apo keq? Kjo është pyetja e cila ka marrë përgjigje në bazë të një studmi të kryer nga Universiteti i...

Life Style 14:00 - 1 Mars, 2015

Përse ua rrëfejmë sekretet tona të huajve?

Provoni të pyesni rrotull e do të bëni një zbulim të çuditshëm, sa u përket udhëtimeve me tren e me avion: pothuaj të gjithë kujtojnë se...

Life Style 12:00 - 1 Mars, 2015

Pse gënjejnë njerëzit kur thonë se janë mirë e nuk janë!

Një qendër bamirësie ka ekzaminuar problemet dhe brengat e 2 mijë njerëzve duke vërejtur trendin e fshehjes së problemeve nga familja dhe miqtë duke u shtirë...

Kryesore 10:52 - 1 Mars, 2015

Fotoshooting më i bukur

Fotografi rus Vadim Trunov, ka vendosur të sjellë këtë herë një fotoshooting shumë të veçantë. Dy ketra teksa luajnë me topa bore janë protagonistët e tij në...