Connect with Us

Lajme

Dy aplikacione të reja/ Ja si mund të merrni çdo informacion në kohë reale në telefonin tuaj
Lajme 09:26 - 26 Mars, 2021

Dy aplikacione të reja/ Ja si mund të merrni çdo informacion në kohë reale në telefonin tuaj

Agjencia e lajmeve CNA.al prej shumë vitesh në tregun mediatik shqiptar, me një profil të fortë politik, që ka publikuar me qindra materiale ekskluzive, intervista, opinione...

Lajme 14:41 - 25 Mars, 2021

A të duhen fonde për aktivitetin tënd në bujqësi e blegtori? Apliko tani!

A je fermer? A merresh me bagëti e bujqësi? A ke ngritur një bujtinë tënden e ke marrë inicitativë të zhvillosh agroturizimin në Shqipëri? A ke...

Testi i poligrafit për kandidatët të BKH dhe ligji për Policinë përfundojnë në Gjykatën Kushtetuese
Lajme 13:02 - 22 Mars, 2021

Testi i poligrafit për kandidatët të BKH dhe ligji për Policinë përfundojnë në Gjykatën Kushtetuese

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka çuar në Gjykatën Kushtetuese, një nga kushtet e përzgjedhjes për kandidatet dhe drejtuesin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Testin e Poligrafit....

Cila është domethënia e certifikatës për vaksinim?
Lajme 08:21 - 19 Mars, 2021

Cila është domethënia e certifikatës për vaksinim?

Kush do të pajiset me certifikatë? Të gjithë personat që jetojnë në Bashkimin Evropian ose mund të hyjnë legalisht në BE mund të kenë një çertifikatë...

Zgjedhjet e 25 prillit/Kryesia e QBNF thirrje partive politike
Lajme 21:46 - 18 Mars, 2021

Zgjedhjet e 25 prilliit/ Komunitetet Fetare thirrje liderve të partive politike: Tregoni frymën e tolerancës

Komunitetet Fetare u kanë bërë thirrje partive politike që të kenë frymën e tolerancës dhe bashkëpunimit procesin zgjedhor të 25 prillit. Në një deklaratë të përbashkët,...

Vaksinat kundër Covid-19/ BE kërcënon me ndalim më të rreptë të eksporteve
Lajme 08:26 - 18 Mars, 2021

Vaksinat kundër Covid-19/ BE kërcënon me ndalim të rreptë të eksporteve

Fushata e vaksinimit në Evropë duhet të përshpejtohet. Por vaksinat janë të pakta. Komisioni i BE dëshiron të vendosë një ndalim më të rreptë të eksportit,...

Meta çmon Aleksandër Rrapin si “Mjeshtër i Madh”
Lajme 11:47 - 17 Mars, 2021

Meta dekoron Aleksandër Rrapin si “Mjeshtër i Madh”

Presidenti, Ilir Meta ka çmuar me titullin “Mjeshtër i Madh”, aktorin e njohur Aleksandër Rrapi. Meta shprehet se  në vlerësim të talentit të spikatur dhe interpretimeve...

Lajme 19:03 - 12 Mars, 2021

ALBtelecom në Forumin Ekonomik të Tiranës: Dixhitalizimi si përgjigje ndaj pandemisë

Sfidat e ditëve të sotëm politik dhe ekonomik, në kushtet e pandemisë, dhe trajtimi i ditëve të sotme në një takim më shumë në nivelin ekonomik...

Lajme 15:12 - 12 Mars, 2021

eBiznes, një app për shumë shërbime

Koha vazhdon të diktojë nevoja të pashmangshme për shërbime e lehtësira që mund t’i ofrojë vetëm teknologjia. Ndërkaq njerëzit ndihen gjithnjë e më në ngut e...

Lajme 09:15 - 11 Mars, 2021

Pse AstraZeneca nuk duhet të cilësohet si një vaksinë e dorës së dytë

Nga Mara Magistroni Në Itali (dhe jo vetëm, edhe Gjermania duket se ka të njëjtin problem), është përhapur ideja se ka vaksina anti-Covid të kategorisëA dhe...