Connect with Us

Lajme

Klodiana Lala gazetarja më e mirë investigative e vitit 2019/ Kikia: Kemi nevojë për lajme të tilla
Lajme 18:45 - 21 Tetor, 2020

Klodiana Lala gazetarja më e mirë investigative e vitit 2019/ Kikia: Kemi nevojë për lajme të tilla

Klodiana Lala është vlerësuar nga Bashkimi Europian si gazetarja më e mirë investigative e vitit 2019. Për këtë lajm ka reaguar kolegu i saj Mentor Kikia,...

Roli i krimit të organizuar në blerjen e votave/ BE vlerëson me çmimin e parë Klodiana Lalën
Lajme 18:34 - 21 Tetor, 2020

Roli i krimit të organizuar në blerjen e votave/ BE vlerëson me çmimin e parë Klodiana Lalën

Gazetarja investiguese, Klodiana Lala, është vlerësuar me çmimin e parë në konkursin e BE-së për shkrimin: “Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e...

Vijon pastrimi i Plazhit të Fortesave/ Bashkia Pogradec: Sezonin e ardhshëm veror do kemi…
Lajme 18:41 - 20 Tetor, 2020

Vijon pastrimi i Plazhit të Fortesave/ Bashkia Pogradec: Sezonin e ardhshëm veror do kemi…

Bashkia Pogradec prej disa ditësh po punon për pastrimin dhe më pas rehabilitimin e plotë të Plazhit të Fortesave. Në faqen zyrtare, Bashkia Pogradec paralajmëron se...

Lajme 11:16 - 18 Tetor, 2020

Agron Tufa publikon dokumentin/ Spartak Braho jepte dënime dhe kundër ligjeve të kohës

Ish-kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa ka publikuar një dokument, sipas të cilit, deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho...

“Mafia e plehrave kërkon të fshehë vjedhjen e shqiptarëve”/ PD kërkesë SPAK “të zgjohet nga gjumi”
Lajme 22:22 - 17 Tetor, 2020

Kandidatja e PD për deputete e thotë hapur/ Jam në kërkim të dashurisë

Sportistja e njohur Klodiana Shala është futur në listën e kandidatëve të Partisë Demokratike për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Kjo ka bërë që kohët e fundit...

Mjekja shqiptare në Gjermani: Maskat të panevojshme kur ruhet distanca, vendimi i qeverisë prek të drejtat e njeriut
Lajme 21:04 - 15 Tetor, 2020

Mjekja shqiptare në Gjermani: Maskat të panevojshme kur ruhet distanca, vendimi i qeverisë prek të drejtat e njeriut

Mjekja shqiptare në Gjermani, Aurora Meta Dollenberg, foli sot për vendimine  qeverisë për të bërë mbajtjen e maskave në ambjente të hapura të detyrueshme. Ajo tha...

Qytetarët "rebelohen" para Kryeministrisë/ Përzënë nga protesta Kujtim Gjuzin
Lajme 18:26 - 15 Tetor, 2020

Qytetarët “rebelohen” para Kryeministrisë/ Përzënë nga protesta Kujtim Gjuzin

Një tubim është duke u zhvilluar në këto momente para Kryeministrisë kundër mbajtjes së maskave me detyrim. Mësohet se në këto protestë janë mbledhur një grup...

Pas pothuajse katër vjet e gjysmë punë/ Përfundon ndërtimi i Gazsjellësit TAP
Lajme 17:37 - 14 Tetor, 2020

Pas pothuajse katër vjet e gjysmë punë/ Përfundon ndërtimi i Gazsjellësit TAP

Gazsjellësi Trans Adriatik ka përfunduar punimet pas pothuajse katër vjet e gjysmë punë. Mësohet se TAP aktualisht po përfundon përgatitjet për fillimin e operacioneve tregtare dhe...

Lajme 18:11 - 13 Tetor, 2020

I dërgoi trëndafila, çokollata dhe letër ish-gruas/ I dënuari rrezikon burgun

Gazetarja Anila Hoxha ka denoncuar rastin e një burri që rrezikon të rikthehet në burg, pasi i dërgoi ish-bashkëshortes trëndafila, çokollata dhe një letër. Mësohet se...

Lajm i hidhur/ Humb jetën pedagogu i njohur nga koronavirusi
Lajme 20:48 - 8 Tetor, 2020

Politika në zi/ Ndërron jetë ish-deputeti shqiptar

Një lajm i hidhur ka ardhur ditën e sotme për botën e politikës. Mësohet se ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare Halil Hysenaj, ish-deputet i Kuvendit...