Connect with Us

Kuriozitete

Kuriozitete 16:26 - 28 Korrik, 2019

“Mrekullia në Tokë”/ Pamje të mahnitshme nga hoteli në pikën më të lartë të Norvegjisë

Një hotel super i bukur pritet të ndërtohet në një nga pikat më të larta në Norvegji. Projekti është relizuar nga një kompani arkitekture turke. Hoteli...

Kuriozitete 15:52 - 28 Korrik, 2019

Përdoruesit e rrjeteve sociale e “adhurojnë”/ Një hedhje në këtë liqen mund t’iu kushtojë shumë

Përdoruesit e rrjeteve sociale janë të mahnitur nga pamjet që dhuron liqeni që ndodhet në Galicia, Spanjë. Në pamje të parë duket magjepsës dhe çdokush do...

Kuriozitete 12:53 - 24 Korrik, 2019

Flokë të gjatë dhe të shëndetshëm? Zbuloni frutin e sezonit të verës që bën mrekulli

Në këtë stinë flokët e femrave dobësohen dhe bien shpesh për shkak të forcës së madhe të diellit dhe produkteve që përdorim. Por a e dinit...

Aktualitet 21:05 - 23 Korrik, 2019

Ekspertët përhapin alarmin/ Për herë të parë, më shumë se 100 mijë specie në zhdukje

Për herë të parë, më shumë se 100 mijë specie janë në listën e kuqe të IUCN (Unioni Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës), si të rrezikuara...

Aktualitet 14:35 - 23 Korrik, 2019

Fotot që nuk do humbasin kurrë në memorien tonë/ Njihuni me imazhet më të rëndësishme të historisë

Thonë se një foto vlen një mijë fjalë. Megjithatë, disa fotografi janë me vlerë të paktën një milion. Edhe pse këto foto legjendare mund të njihen...

Aktualitet 12:53 - 23 Korrik, 2019

“Shapka të akullta”/ Zgjidhja perfekte për temperaturat e nxehta, ja risia që po “çmend” njerëzit

Temperaturat e larta kanë pushtuar vendin dhe shumë njerëz zgjedhin pijet freskuese e ujin e ftohtë, për t’u freskuar sado pak. Por nëse keni problem me...

Aktualitet 11:40 - 23 Korrik, 2019

14 centimetra dhe lëkurë me shkëlqim/ Zbulohet specia më e rrallë në botë

Një specie tepër e rrallë është zbuluar së fundmi në Meksikë i cili quhet ndryshe “Peshkaqeni me xhepa”. Ai  e ka marrë këtë emër pasi pas...

Aktualitet 13:10 - 22 Korrik, 2019

Nuk pushojnë duke folur/ Cilat janë shenjat më “llafazane” të horoskopit?

A bëni pjesë edhe ju në listën e llafazanëve më të mëdhenj në horoskop? Zbulojeni më poshtë . Binjakët Binjakët mendojnë shumë. Në çdo tavolinë ata...

Aktualitet 12:10 - 22 Korrik, 2019

U rrëmbye në moshën 4 vjeçare/ “FaceApp” bën mrekulli, i kthen familjes djalin që kërkonte prej 18-vitesh

Ditët e fundit aplikacioni “FaceApp” ka qënë në qëndër të vëmendjes për shkak se tregonte si do dukeshin njerëzit të plakur dhe me rrudha dhe disa...

Aktualitet 14:53 - 19 Korrik, 2019

Merimanga dhe hardhuca gjigande/ Vendi me gjallesat më të frikshme në planet

Nëse po planifikoni të shkoni me pushime në Australi, duhet të mendoheni dy herë. Merimanga që mbulojnë me rrjeta hapësira të tëra, hardhuca sa një dritare,...