Connect with Us

Kryesore

Denoncim 18:56 - 23 Gusht, 2019

Berisha jep alarmin/ Balluku dhe Gonxhe përgatisin vjedhjen e radhës

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një denoncim të ardhur në adresë të tij nga një qytetar. Në këtë denoncim...

Kronika 18:30 - 23 Gusht, 2019

“Dosja 184”/ Klodiana Lala zbulon pse Prokuroria e Dibrës s’e heton dot

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar transferimin e dosjes “184” nga Prokuroria e Krimeve të Rënda tek ajo e rrethit gjyqësor Dibër. Sipas Lalës, dosja është voluminoze...

Kryesore 18:57 - 22 Gusht, 2019

Gjykata Kushtetuese s’mund të jetë gati në shtator/ Hazizaj: Duhen të paktën edhe 6 muaj

CNA. al, ka parlajmëruar se Gjykata Kushtetuese nuk do të jetë gati në Shtator, ashtu siç është trumbetuar. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe...

Kryesore 20:25 - 21 Gusht, 2019

Media në zi/ Pas Fatos Baxhakut, shuhet një tjetër emër i gazetarisë shqiptare

Pas Fatos Baxhakut, media shqiptare humb një tjetër emër të madh. Bëhet fjalë për gazetarin dhe diplomatin e njohur Maksim Sinemati. Sinemati dha një kontribut të...

Kryesore 18:50 - 21 Gusht, 2019

Bllokimi i naftës në Ballsh/ Tabaku i “çjerr maskën” Kryeministrit

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama, i cili tha se ...

Kryesore 17:34 - 21 Gusht, 2019

Sulmi ndaj turistëve spanjoll/ Fatos Lubonja kryqëzon Edi Ramën

Analisti i njohur Fatos Lubonja ka komentuar ngjarjen e rëndë në Porto Palermo, ku disa turistë spanjoll u sulmuan nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima. I...

Kryesore 23:15 - 14 Gusht, 2019

Tjetër goditje e Altin Goxhajt/ Ja përse jemi kundër neotomanizmit

Avokati i njohur Altin Goxhaj, përfaqësuesi i Lëvizja Antisoros për Shqipërinë, nëpërmjet një postimi të bërë në faqen e vet në rrjetet sociale ka dhenë arsyetimin...

Kryesore 22:34 - 14 Gusht, 2019

Lidhjet e PS-së me strukturat kriminale/ Pas Valdrin Pjetrit, paralajmërohen emra të tjerë

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, ka paralajmëruar se përveç Valdrin Pjetrit do të dalin emra të tjerë, që janë të lidhur me struktura kriminale....

Kryesore 19:47 - 14 Gusht, 2019

Memoriali turk në Tiranë/ Federata Pashqiptare e Amerikës “kryqëzon” Ramën

Federata Panshqiptare e Amerikës “Vatra” tha se distancohet dhe dënon përdorimin nga qeveria e Shqipërisë të simbolikave që dëmtojnë të ardhmen evropiane të vendit. Në deklaratën...

Denoncim 20:41 - 13 Gusht, 2019

Ish miku i Ramës kundër memorialit turk/ “Pa kuptim, pa asnjë logjikë, fare pa dinjitet..!”

Arkitekti Maks Velo, një nga ish miqtë e kryeministrit Edi Rama, ka dalë kundër ngritjes së memorialit turk tek kodrat e Liqenit Artificial. Sigurisht që nuk...