Connect with Us

Kronika

Video-“Fundi i arratisë”/ RENEA arreston 32-vjeçarin me rrezikshmëri të theksuar kriminale
Kronika 15:44 - 2 Korrik, 2020

Operacion “blic” në Gramsh/ Arrestohen nëntë persona

Policia e Gramshit ka vënë në pranga 8 persona nën akuzën e kultivimit të bimëve narkotike. Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e...

Fshehën krimin dhe pastruan vendin e ngjarjes/ Arrestohen 2 persona në Burrel
Kronika 15:32 - 2 Korrik, 2020

Megaoperacioni antidrogë/ Gjykata merr vendimin për 8 të arrestuarit

Gjykata ka vendosur arrest me burg për tetë personat që vepronin si pjesë e grupit kriminal në fushën e trafikut ndërkombëtar të drogës. Disa prej të...

“Deklaroni pasurinë!”/ OFL ultimatum katër “të fortëve” në Durrës
Kronika 15:03 - 2 Korrik, 2020

OFL “hedh grepat” në Vlorë / Ultimatum 4 shënjestrave të radhës

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit. Në kuadër të zbatimit të...

Kronika 14:52 - 2 Korrik, 2020

Po transportonin 20 emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 3 persona në Korçë

Vijon operacioni policor i koduar “Perimetri”. Në kuadër të këtij operacioni, goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj...

Të shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Ekstradohen nga Greqia dhe Italia tre shqiptarë
Kronika 12:40 - 2 Korrik, 2020

Të shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Ekstradohen nga Greqia dhe Italia tre shqiptarë

Vijojnë operacionet e përbashkëta mes Interpol Tirana dhe homologëve, për kapjen dhe ekstradimin e personave që i shmangen përballjes me organet e drejtësisë dhe vuajtjes së...

Kronika 11:33 - 2 Korrik, 2020

Grabitja spektakolare e 4.6 mln eurove në Rinas/ SPAK çon në gjyq 8 të pandehur

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet paraprake për...

Vidhte orenditë nga banesat e dëmtuara nga tërmeti/ Arrestohet 35-vjeçari në Durrës
Kronika 08:55 - 2 Korrik, 2020

Vidhte orenditë në banesat e dëmtuara nga tërmeti/ Arrestohet 35-vjeçari në Durrës

Banesat dhe pallatet e braktisur, pas dëmtimit nga tërmetikanë rënë pre e vjedhjeve në qytetin e Durrësit. Në kuadër të zbulimit të vjedhjes së tyre, policia...

Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin tek ‘Rruga e Kavajës”
Kronika 08:24 - 2 Korrik, 2020

Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin tek ‘Rruga e Kavajës”

Një aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku një këmbësor ka mbetur i plagosur. Ngjarja ndodhi rreth orës 07:00, në rrugën e Kavajës....

Sherr me thika në Bulqizë/ Plagosen dy vëllezër, njëri me urgjencë drejt Traumës
Kronika 20:43 - 1 Korrik, 2020

Sherr me thika në Bulqizë/ Plagosen dy vëllezër

Një sherr me thika ka ndodhur pak momente më parë në Fushë-Bulqizë. Mësohet se nga sherri kanë mbetur të plagosur dy vëllezër, me iniciale A.N dhe...

Shkrumbohet banesa në Kavajë/ Pronari nxirret pa ndjenja
Kronika 20:37 - 1 Korrik, 2020

Shkrumbohet banesa në Kavajë/ Pronari nxirret pa ndjenja

Një banesë është shkrumbuar nga flakët pasditen e sotme në Kavajë. Ngjarja ndodhur rreth orës 19:30 ku një banesë në katin e dytë të një pallati...