Connect with Us

Kronika

Kronika 12:22 - 20 Maj, 2020

“A është pjekur rrushi?”/ Zbardhen përgjimet e grupit kriminal në Kukës

Zbardhen telefonata mes dy shtetasve të arrestuar gjatë operacionit antidrogë në Kukës. Shtetasit, Pal Pergjegjës dhe Sali Kovaçit, i cili kishte rol në kultivimin e kanabisit...

Kronika 11:29 - 20 Maj, 2020

Falsifikim dokumentash/ Pezullohet nga detyra anëtari i KPA

Pezullohet nga detyra anëtari i Komisionit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci. Mësohet se Daci akzuohet për falsifikim dokumentash. “Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit...

Kronika 10:56 - 20 Maj, 2020

Operacioni antidrogë/ Në pranga vëllai i bashkisë Fushë-Arrëz, pranga edhe 2 policëve

Detaje të reja kanë dalë nga operacioni antidrogë ku në pranga është vënë edhe vëllai i kryetarit të bashkisë Fushë-Arrëz Fran Tuçi, Arben Tuçi. Ky i...

Kronika 10:42 - 20 Maj, 2020

Operacioni kombëtar antidrogë / Zbardhen emrat e 22 të arrestuarve

22 persona janë arrestuar gjatë një operacioni kombëtar antidrogë në gjithë Shqipërinë. Për hetimin mbi 1- vjeçar janë përdorur metoda speciale përgjimi dhe vëzhgimi nga Policia...

Kronika 10:26 - 20 Maj, 2020

Aksident i rëndë në Dibër/ 33 vjeçari dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Strikçan ura e Çerenecit. Një makinë tip benz që drejtohej nga një 33 vjeçar...

Kronika 10:14 - 20 Maj, 2020

Ishin nisur drejt Shqipërisë/ Sekuestrohen 19 ton mbetje në Portin e Ankonës

Një sasi prej 19 ton mbetje elektrike janë sekuestruar në portin e qytetit të Ankonës nga Guardia di Finanza, të cilat kishin si destinacion Shqipërinë. Mediat...

Kronika 09:10 - 20 Maj, 2020

Kubikë me fara kanabisi në oborr/ Arrestohet 28-vjeçari në Fushë Krujë

Vijon kontrolli masiv në terren, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Vihet në pranga një 28-vjeçar dhe procedohet në gjendje të lirë një shtetas tjetër....

Kronika 21:40 - 19 Maj, 2020

I ra borisë e parakaloi kreun e policisë/ Shqiptaro-francezi ndalohet për 7 orë, gjobitet dhe i bllokohet patenta

“Stop” sot është ndalur në Shkodër për problemin e qytetarit Oltion Shpendi, i cili ka shtetësi franceze dhe ka ardhur në Shqipëri pasi ka gruan shtatzënë...

Kronika 21:33 - 19 Maj, 2020

Nuk vlerësohen videot dhe provat, verbëria e komisionit dhe prefekturës pas urdhrit të Niko Brahimajt

Për rastin e shtetasit shqiptaro-francez, Oltion Shpendi, ne iu drejtuam policisë Rrugore Shkodër për të mësuar se si ishte justifikuar ndalimi dhe bllokimi i automjetit të...

Kronika 20:49 - 19 Maj, 2020

U shoqërua me dhunë/ Flet studenti: Dikush duhet të na ndihmojë

Në Tiranë, Blendi Shahu është njëri nga të rinjtë e shumtë, që policia arrestoi të dielën gjatë protestave spontane të qytetarëve pas shembjes së Teatrit Kombëtar....