Connect with Us

Kronika

Kronika 14:14 - 7 Dhjetor, 2019

Nuk lëshonte kupon tatimor/ Mbyllet për herë të dytë një ndër klubet më të frekuentuara në Tiranë

Anti informaliteti mbyll për herë të dytë një Lolipop, një nga klubet më të frekuentuara në Tiranë, për shkak se nuk lëshonte kupon tatimor. Pas verifikimeve...

Kronika 13:20 - 7 Dhjetor, 2019

Rradhë kamionësh në doganën e Morinës/ Drejtuesit: Ndodh shpesh, askush nuk merret ta rregullojë

Ditën e sotme ka pasur probleme në doganën e Morinës. Problemet me sistemin e doganës, kanë sjellë si pasojë një rradhë të gjatë kamionësh që presin...

Kronika 12:23 - 7 Dhjetor, 2019

Olsian Çela “tregon dhëmbët” nga Durrësi/ Askush nuk do t’i shpëtojë përgjegjësisë para ligjit

Kryeprokurori Olsian Çela një ditë pasi mori zyrtarisht detyrën në krye të organit qendror të akuzës, ka zbarkuar në Durrës. Qëllimi i vizitës është hetimi për...

Kronika 11:10 - 7 Dhjetor, 2019

Trajleri përplaset me ambulancën/ Plagosen 4 infermierë dhe pacienti

Një aksident rrugor ka ndodhur paraditen e sotme në Berat ku një trajler është përplasur me një ambulancë, duke lënë pesë persona të plagosur. Ngjarja nga...

Kronika 11:07 - 7 Dhjetor, 2019

Falsifikojnë dokumenta dhe fshehin të ardhura/ Në pranga katër persona

Katër shtetas shqiptarë kanë përfunduar në pranga, pasi akuzohen për mashtrime financiare dhe evazion fiskal. Mësohet se falë operacionit të uniformave blu “Informaliteti 2”, janë vënë...

Kronika 10:42 - 7 Dhjetor, 2019

Hedh granatë në oborrin e vjehrrit/ Në pranga 28-vjeçari nga Mirdita

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e Lezhës, ku një 28-vjeçar ka hedhur një granatë në oborrin e vjehrrit të tij....

Kronika 10:25 - 7 Dhjetor, 2019

“Më vunë pistoletën në kokë”/ Zbardhet dëshmia e maqedonasit që u mor peng në Tiranë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me pengmarrjen e 23-vjeçarit maqedonas Davor Velefski në Tiarën, ngjarje për të cilën dy persona u vunë...

Kronika 10:02 - 7 Dhjetor, 2019

Morën peng të riun dhe i kërkuan 250 000 euro/ E pësojnë keq autorët

Dy persona të cilët akuzohen se kanë marrë peng një 23-vjeçar, kanë rënë në prangat e policisë. Në kuadër të operacionit të koduar “Lake”, janë arestuar...

Kronika 09:57 - 7 Dhjetor, 2019

Një ditë pas marrjes së detyrës si kryeprokuror/ Olsian Çela zbarkon në Durrës

Një ditë pas marrjes së detyrës së Kryeprokurorit, Olsian Çela do jetë sot në Durrës, për të vizituar zonat e prekura nga tërmeti si dhe për...

Kronika 09:28 - 7 Dhjetor, 2019

“Do blej ushqime për të dëmtuarit nga tërmeti”/ Si e mashtroi 49-vjeçari qytetarin nga Durrësi

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 49-vjeçar, i cili ka mashtruar një qytetar, duke i kërkuar një shumë lekësh, me pretendimin se do të...