Connect with Us

Kronika

Kronika 19:05 - 15 Maj, 2020

Plagosja e 32 vjeçarit në Laç/ Policia jep detaje nga ngjarja

Policia ka dhënë detaje lidhur me të shtënat me armë në Laç ku mbeti i plagosur një 32 vjeçar. Rreth orës 17:45, në qytetin e Laçit,...

Kronika 18:31 - 15 Maj, 2020

Plagoset me armë zjarri një person/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Laç ku një person ka mbetur i plagosur. Mësohet se është plagosur me armë zjarri shtetasi...

Kronika 17:11 - 15 Maj, 2020

Përdhunoi, vrau dhe hodhi nga shkëmbi 21-vjeçaren greke/ Burg përjetë për të riun shqiptar

Drejtësia greke ka dënuar me burgim të përjetshëm 21-vjeçarin shqiptar, Aleksandër Lucaj, dhe 23-vjeçarin grek, Manilos Bukuras, pasi akuzohen për përdhunimin dhe vrasjen makabre të 21...

Kronika 16:15 - 15 Maj, 2020

“Lahen për të fshirë gjurmët e barutit dhe gjakut”/ Hoxha publikon fotot e “të fortëve” dhe kërkon kujdes

Gazetari Artan Hoxha ka bërë ironi me masat anti-covid si edhe veprimeve të grupeve kriminale për të zhdukur gjurmët e tyre pas ndonjë ngjarjeje të bujshme....

Kronika 13:25 - 15 Maj, 2020

Plagoset me armë zjarri një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesditës së sotme në Selenicë, ku një person i moshës rreth 50 vjeç është plagosur me armë zjarri. Mësohet...

Kronika 12:04 - 15 Maj, 2020

Të akuzuar për vrasje, trafik droge dhe kërcënim/ Kush janë katër të “fortët” në shënjestrën e OFL

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularët për vetedeklarimin e pasurisë, katër personave. OFL bën të ditur se në kuadër të zbatimit të Ligjit Special...

Kronika 10:34 - 15 Maj, 2020

Transportonin ilegalisht klandestinë/ Prangosen katër persona, mes tyre dy të huaj

Policia e Tiranës bën të ditur se është goditur një rast i dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit. Mësohet se në kuadër...

Kronika 10:13 - 15 Maj, 2020

Ngjarja e rëndë në Durrës/ Policia jep detajet

Policia e Durrësit ka dhënë detaje në lidhje me trupin e pajetë që është gjetur sot në det. Sipas uniformave blu kufoma është e seksit femër,...

Kronika 10:03 - 15 Maj, 2020

Durrës/ Gjendet një trup i pa jetë në det

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm, në detin Adriatik. Mësohet se ka qenë një anije peshkimi në Durrës, që ka pikasur kufomën në...

Kronika 08:44 - 15 Maj, 2020

Kanosi me armë zjarri fqinjën e saj/ Arrestohet në flagrancë një 57-vjeçare, sekuestrohet arma

Një 57-vjeçare ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka kanosur me armë zjarri fqinjen e saj. Uniformat blu bëjnë të ditur se në...