Connect with Us

Kronika

Kronika 10:25 - 27 Shkurt, 2020

“E qëllova në kokë me hekur”/ Zbardhet dëshmia tronditëse e 63 vjeçarit që vrau bashkëshorten dje në Durrës

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që tronditi dje qytetin e Durrësit. Rruzhdi Tosuni 63 vjeç, vrau me levë hekuri gruan e tij...

Kronika 09:45 - 27 Shkurt, 2020

Flakët shkrumbojnë dy banesa/ Shpëtojnë mrekullisht familjarët

Dy apartamente të një pallati janë shkrumbuar nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tropojë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin...

Kronika 09:27 - 27 Shkurt, 2020

Dy muaj në “karantinë”/ Shqiptari që jeton në Kinë flet mbi situatën e koronavirusit 

Koronavirusi vazhdon të marrë jetë njerëzish. Kina raportoi sot 433 raste të reja dhe 29 viktima duke e çuar 78,497 numrin e të infektuarve dhe 2,744...

Kronika 08:58 - 27 Shkurt, 2020

Kontrolli i policisë “fundos” 26-vjeçarin/ Ja çfarë iu gjet në banesë

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Durrësit, pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi G. M., 26...

Kronika 08:48 - 27 Shkurt, 2020

Goditet një tjetër rast i trafikut të lëndëve narkotike/ Prangosen tre shtetas, sekuestrohet drogë dhe dy automjete 

Policia E Elbasanit, ka goditur një tjetër rast të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike. Mësohet se në kuadër të këtij operacioni janë vënë në pranga...

Kronika 22:38 - 26 Shkurt, 2020

Përplasja e trageteve në Portin e Durrësit/ Reagon menjëherë Drejtoria Detare

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka dhënë informacion zyrtarë, pas lajmit se në portin e Durrësit dy tragete janë përplasur me njëri tjetrin. Në njofim sqarohet se...

Kronika 21:34 - 26 Shkurt, 2020

Po transportonin drejt Tiranës emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen dy persona në Korçë

Dy persona janë arrestuar mbrëmjen e sotme nga Policia e Korçës në afërsi të Maliqit. Personat janë kapur nga Policia Kufitare teksa po transportonin emigrantë të...

Kronika 21:18 - 26 Shkurt, 2020

Foto/ Përplasen dy tragete me pasagjerë në portin e Durrësit

Dy tragete janë përfshirë në një aksident mbrëmjen e sotme në Portin e Durrësit. Një prej trageteve bën linjën Ankona-Durrës dhe në momentin që ka qënë...

Kronika 21:05 - 26 Shkurt, 2020

Tragjike/ 58-vjeçari i jep fund jetës, gjendet i varur në banesë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Pogradecit, ku një 58-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në banesë. Sipas...

Kronika 20:43 - 26 Shkurt, 2020

Trafikonin kokainë/ Arrestohen dy shqiptarë në Itali

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italianë pasi akuzohen për shpërndarje të lëndëve narkotike. Në pranga kanë përfunduar shqiptarët me inicialet M.F., 31 vjeç,...