Connect with Us

Kronika

Kronika 09:51 - 21 Prill, 2016

Arrestohet 50-vjeçari që rrahu gruan

Në Shkodër u arrestua një shtetas 50 vjeç që ushtronte dhunë ndaj të shoqes. Nga Specialistët e Seksionit të Krimeve, në Komisariatin e Policisë Shkodër, u...

Aktualitet 09:42 - 21 Prill, 2016

Procedim ish-kryekomunarit në Pogradec/ Nuk dëmshpërbleu shtëpinë djegur

Një ish-kryetar komune në Pogradec u procedua  penalisht, pasi nuk plotësoi dokumentacionin për dëmshpërblimin e djegjes së në banese. Nga policia mësohet se u procedua  ish-...

Kronika 09:38 - 21 Prill, 2016

Shkodër, 31-vjeçarja vetëvaret në kasolle/ Familjarët: Vuante nga depresioni

Një 31-vjeçare u gjet e vetëvarur me litar mbrëmjen e djeshme në Shkodër, ndërsa familjarët i thanë policisë se ajo vuante nga depresioni. Nga burimet zyrtare...

Aktualitet 09:08 - 21 Prill, 2016

Për pronat nipi rreh xhaxhain në arë/ Policia e Fierit e arreston

Një 33-vjeçar u arrestua nga Policia e Fierit, sepse rrahu xhaxhain e tij në arë, pas një konflikti pronësie. Specialistët për krimet në Komisariatin e Policisë...

Aktualitet 09:04 - 21 Prill, 2016

Plagoset një 49-vjeçar në Theth/ Ishte në shtëpinë e vjehrrit

Një person u plagos sot me armë zjarri në Theth të Shkodrës dhe u dërgua menjëherë në spitalin rajonal të Shkodrës. Sipas burimeve zyrtare të policisë,...

Aktualitet 08:55 - 21 Prill, 2016

Mbyti nënën me duar/ Pranga 30-vjeçarit në Elbasan

Policia shoqëroi dje një 30-vjeccar që akuzohet se mbyti me duar nënën e tij 67 vjecce në Elbasan. Nga burimet zyrtare të policisë mësohet se sot...

Aktualitet 22:13 - 20 Prill, 2016

Avokati i Gjykatës së Lartë në Britani në shërbim të grupit shqiptar të kokainës

Një avokat që punonte pranë një Gjykate të Lartë në Britani është dënuar nga gjykata atje. Omar Khahn, 31-vjeç, ka punuar për 5 vite pranë studios së...

Aktualitet 22:02 - 20 Prill, 2016

Zjarr i madh në Mirditë/ Banorët braktisin shtëpitë

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në Mirditë. Burimet bëjnë me dije se flakët kanë përfshirë një masiv pyjor në fshatin Arrë të njësisë administrative...

Aktualitet 19:50 - 20 Prill, 2016

Shullazi para gjykatës: Jam i papunë

Policia e Shtetit, nën masa të larta sigurie, fillimisht solli në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda Emiljano Shullazin dhe më pas dy bashkëpunëtorët e...

Kronika 19:33 - 20 Prill, 2016

Mallakastër/ Gjendet i pajetë në makinë një 63-vjeçar

Një 63-vjeçar është gjendur i pajetë gjatë orëve të mesditës së sotme. Burimet bëjnë me dije se në autostradën Levan-Tepelenë, në parkingun e karburantit 24-orësh “Autogrili” ,...