Connect with Us

Kronika

Kronika 09:41 - 28 Shkurt, 2020

Ndikim tek gjyqtarët për të liruar të arrestuarit për drogë/ 11 persona në pranga, mes tyre edhe Henri Çili  

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me prangosjen e pronarit të UET, Henri Çili. Burimet për CNA.al bëjnë të ditur se Çili është...

Kronika 09:36 - 28 Shkurt, 2020

Makina përplas këmbësoren/ 33 vjeçarja me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Laçit ku një mjet me drejtues shtetasin E.Ll., 37 vjeç, ka aksidentuar këmbësoren, shtetasen...

Kronika 09:08 - 28 Shkurt, 2020

Henri Çili me pranga në polici/ Kush e dha urdhërin e shoqërimit, ja për çfarë dyshohet

CNA.al ka mësuar të tjera detaje në lidhje me prangosjen dhe shoqërimin e pronarit të UET, Henri Çili. Mësohet se Çili është shoqëruar në ambientet e...

Kronika 08:58 - 28 Shkurt, 2020

Zbulohen detajet/ Pse u prangos Henri Çili

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, Henri Çili është shoqëruar në ambientet e policisë së Tiranës. Burime zyrtare bënë të ditur për CNA.al se...

Kronika 08:29 - 28 Shkurt, 2020

Policia aksion në Lazarat/ Sekuestrohen armë dhe municione

Tre grupe efektivësh të DVP në Gjirokastër kanë zhvillluar kontrolle në banesat e fshatit në Lazarat. Sipas abcneës.al, janë realizuar kontrolle në banesën e Amarildo Aliko,...

Kronika 08:00 - 28 Shkurt, 2020

Prangoset Henri Çili/ Policia kontrolle të shumta në UET

Gjatë mbrëmjes të së enjtes, Policia e Shtetit, pas një kontrolli në UET, ka shoqëruar Henri Çilin. Burime për CNA.al bëjnë të ditur Çili bashkë me...

Kronika 22:27 - 27 Shkurt, 2020

U plagos nga autori i vrasjes së dyfishtë/ Policia tregon gjendjen e efektivit të FNSH Shkodër

Policia e Shtetit ka dhënë detaje lidhur me gjendjen e efektivit të FNSH Shkodër, që u plagos në detyrë gjatë një operacioni policor për kapjen e...

Kronika 22:13 - 27 Shkurt, 2020

Shoferi që transportonte sirianë nuk i ndalon policisë/ Makina në Korçë përfundon në kanal

Një makinë që transportonte 4 refugjatë sirianë ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal në dalje të qytetit të Korçës. Mësohet se makina përfundoi...

Kronika 19:21 - 27 Shkurt, 2020

Shkëmbeu zjarr me policinë dhe vrau veten/ Zbardhet dinamika e gjetjes së Fatmir Kolecajt

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar lidhur me vetëvrasjen e autorit për ekzekutimin e ish bashkëshortes dhe vëllait të saj, dy ditë më parë në...

Kronika 18:43 - 27 Shkurt, 2020

Ekzekutoi ish-gruan dhe vëllanë e saj/ Vetëvritet pas dy ditësh Fatmir Kolecaj

Vetëvritet Fatmir Kolecaj, autori i vrasjes makabre të dy ditëve më parë në Rrëshen. Mësohet se Kolecaj i ka dhënë fund jetës në banesën e tij...