Connect with Us

Kronika

Kronika 15:50 - 12 Tetor, 2019

Aksident në autostradë/ Kamioni përmbyset në kanal

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Fier-Lushnje, në zonën e Vajkanit. Mësohet se një kamion është përplasur me një makinë. Si pasojë e...

Kronika 14:45 - 12 Tetor, 2019

Ngjarja që tronditi Kavajën/ Klodiana Lala zbardh detaje te reja, ja kush e siguroi kokainën

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detaje nga dosja e prokurorisë për ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Kavajë, ku një person mbeti...

Kronika 14:09 - 12 Tetor, 2019

“Marsida trego të vërtetën. Dritanin e kishe të dashur. Shkoje në shtëpinë e tij”/ Flet kushërira e viktimës

Kushërira e Dritan Haxhollit ka folur pas ngjarjes së rëndë, dy ditë më parë në Kavajë. Në një prononcim për Report tv, nga Italia ku jeton...

Kronika 12:39 - 12 Tetor, 2019

Shpërdoruan detyrën/ Arrestohen 5 zyrtarë në Korçë

Policia e Korçës ka finalizuar operacionin e koduar “Prespa”. Operacioni nga DVP- Korçë, në bashkëpunim me Prokurorinë, pas një hetimi 1 mujor. Në pranga janë vënë...

Kronika 12:26 - 12 Tetor, 2019

U kapën me gomone me drogë/ Lihen të lirë tre vlonjatët

Lihen të lirë tre shqiptarët që u kapën me drogë në ujërat e detit Egje duke kaluar kufirin nga Greqia në Turqi. Mësohet se gjykata ka...

Kronika 11:27 - 12 Tetor, 2019

Shpërndante drogë në lokalet e natës/ Arrestohet 25 vjeçari, procedohet pronari

Policia e Durrësit ka goditur një rast të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike në lokalet e natës, tallava. Mbrëmjen e djeshme është ushtruar kontroll në...

Kronika 10:55 - 12 Tetor, 2019

“Seks në këmbim të notës”/ Gjykata merr vendimin për pedagogun

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg pedagogun e universitetit të Elbasanit, Denis Himçi. Pak kohë më parë, Himçi u shfaq teksa i kërkonte...

Kronika 10:41 - 12 Tetor, 2019

Dhunuan arkitektin e Bashkisë/ Arrestohet një person, në kërkim një tjetër

Policia e Vlorës ka arrestuar një person dhe ka shpallur në kërkim një tjetër pasi kanë dhunuar për shkak të detyrës arkitektin e bashkisë me inicialet...

Kronika 10:36 - 12 Tetor, 2019

Ra në gropën e rakisë, stabilizohet gjendja e fëmijës 2 vjeçar

Stabilizohet gjendja e fëmijës që ra në gropën e rakisë në Therepel të Skraparit. Mësohet se fëmija, 17 muajsh i cili ndodhet në spitalin e Traumës,...

Kronika 10:11 - 12 Tetor, 2019

I dyshuar për vrasjen e Santiago Malkos/ Lihet në burg Elvis Gaçaj

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë, “arrest me burg” për Elvis Gaçaj. Gaçaj dyshohet të jetë pjesë e grupit ‘Duka’ që akuzohet për vrasjen...