Connect with Us

Kronika

Kronika 09:19 - 29 Nentor, 2019

Regjistrohet tjetër lëkundje tërmeti/ Ja sa ballë ishte

Vijon lëkundja e tokës shqiptare, pas tërmetit të fuqishëm prej 6.4 ballë, të mëngjesit të 26 nëntorit. Një tjetër tërmet është ndjerë vetëm pak minuta më...

Kronika 08:25 - 29 Nentor, 2019

Tragjedia nga tërmeti/ Solidarizim maksimal i popullit grek me shqiptarët

Tragjedia që la pas tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri, tregoi se populli shqiptar ka fqinjë miq, që i gjenden në kohë të vështira. E tillë...

Kronika 07:54 - 29 Nentor, 2019

49 viktima nga tërmeti/ Në Thumanë përfundon operacioni, në “Mira Mare” vijon kërkimi

Kanë përfunduar operacionet e kërkim-shpëtimit, në Thumanë, ndërsa në Durës, i vetmi vend ku edne dyshohet për një trup të pajetë janë germadhat e hotelit “Mira...

Kronika 17:45 - 28 Nentor, 2019

Aksident i shumfishtë në Fier/ Një i vdekur dhe 5 të plagosur

Një i vdekur dhe 5 të plagosur, ky është bilanci i një aksidenti tragjik mbrëmjen e sotme në aksin Zharrëz-Fier. Mësohet se, si pasojë e përplasjes...

Kronika 17:20 - 28 Nentor, 2019

“Janë para emigracioni”/ U grabitën pas tërmetit, denoncojnë banorët: Po na vjedhin bizhuteri dhe orenditë

Pavarësisht tragjedisë që ka pllakosur vendin ku dhjetra persona kanë humbur jetën nga tërmeti i 26 nëntorit, ndërsa vijojnë ende operacionet e kërkim-shpëtimit, ka dhe nga...

Kronika 15:23 - 28 Nentor, 2019

Me tre qen nuhatës/ Grupet kroate bëjnë kontrollin e fundit në gërmadhat e hotel “Mira Mare”

Te hoteli “Mira Mare” është nxjerrë edhe trupi i fundit i pajetë që mendohet se kishte mbetur nën rrënojat e kësaj ndërtese pas tërmetit të dy...

Kronika 14:41 - 28 Nentor, 2019

Rritet bilanci i viktimave/ Nxirret një tjetër trup i pajetë nga rrënojat e hotelit në Durrës

Një tjetër trup i pajetë është nxjerrë nga rrënojat e hotelit  “Miramare”, në Durrës, i cili është shembur plotësisht. Kështu shkon në 41 numrin e viktimave...

Kronika 12:43 - 28 Nentor, 2019

Panik në Tiranë nga tërmeti/ Njerëzit mësyjnë rrugët

Tërmeti që goditi Shqipërinë ka shkatuar panik tek qytetarët, dhe jo vetëm në Durrës, por edhe në Tiranë. Sikurse shikohet dhe nga fotot e mëposhtme, njerëzit...

Kronika 12:01 - 28 Nentor, 2019

Shqipëria nuk gjen paqe/ Regjistrohet tjetër lëkundje tërmeti

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Lëkundja me magnitudë 5.1 ballë e shkallës rihter, me epiqendër në Kepin e Rodoni, u...

Kronika 11:03 - 28 Nentor, 2019

“Koha për tu bërë miq”/ Corriere Della Sera: Tërmeti bën bashkë serbët, kosovarët dhe shqiptarët

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.4 ballë, i shkallës Rihter që godit Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, dhe që pas la një situatë katastrofale, ka bërë...