Connect with Us

Kronika

Kronika 16:20 - 4 Mars, 2021

Foto/ Shkrumbohen 0.5 hektarë pyje në Pogradec

Një zjarr masiv ka përfshirë pyjet e fshatit Guras, në peizazhin e mbrojtur tokësor–ujor në Pogradec. Sipas raportimeve, mësohet se nga zjarri janë djegur rreth 0.5...

Kronika 15:47 - 4 Mars, 2021

Vrasja e 31-vjeçarit në Vlorë/ Zbulohet roli i Hans Jonuzaj

Dalin detaje të reja në lidhje me ekzekutimin e 31-vjeçarit Taulant Beqiraj në Vlorë. Në këtë ekzekutim kanë marrë pjesë 3 persona, dy prej të cilëve,...

Kronika 15:09 - 4 Mars, 2021

Aksident në superstradën Fushë Krujë-Milot/ Shoferi 21 vjeçar në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot rreth orës 13:40 në superstradën Fushë Krujë-Milot, ku një person ka mbetur i plagosur rëndë. Sipas njoftimit të policisë...

Kronika 13:51 - 4 Mars, 2021

Ndryshonte datën e skadencës të ushqimeve/Arrestohet 62-vjeçari

Një 62-vjeçar ka rrënë në prangat e policisë pasi akuzohet se u ndryshonte datat e skadencës produkteve ushqimore, të cilat më pas i tregëtonte si produkte...

Kronika 09:38 - 4 Mars, 2021

Arrestohen 10 persona në Tiranë/ Policia jep detaje

Gjatë 24 orëve të fundit në Tiranë, janë vënë në pranga 10 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit...

Gjendet i pajetë në magazinën e firmës pronari i një biznesi në Tiranë
Kronika 09:33 - 4 Mars, 2021

Emrat-Identifikohen bashkëpunëtorët e vrasjes së 31-vjeçarit në Vlorë/ Çfarë gjeti policia te vendi i krimit

Policia ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim dy bashkëpunëtorët e dyshuar për vrasjen e 31 vjeçarit Taulant Gjikaj (Beqiraj, Manaj), në Vlorë. Sipas BW, janë...

Kronika 08:33 - 4 Mars, 2021

Vrasja e Taulant Beqirajt në Vlorë/ Shoqërohen 12 persona, policia vijon kontrollet

Policia ka shoqëruar 12 persona lidhur me ekzekutimin e 31-vjeçarit Tauland Beqiraj në Vlorë. Dyshohet se në këtë ekzekutim kanë marrë pjesë 3 persona, ku dy...

Ekzekutimi i Taulant Gjikajt në Vlorë/ Arrestohet biznesmeni me dy emra, shpallet në kërkim një tjetër
Kronika 17:03 - 3 Mars, 2021

Ekzekutimi i Taulant Gjikajt në Vlorë/ Arrestohet biznesmeni me dy emra, shpallet në kërkim një tjetër

Policia ka dhënë njoftim zyrtar për ekzekutimin e 31-vjeçarit Taulant Gjikaj mesditën e sotme në Vlorë. Policia njofton se ka arrestuar në kohë rekord një nga...

Kronika 15:57 - 3 Mars, 2021

Foto/ Përplasen dy automjete në Korçë

Një tjetër aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në Korçë, në unazën e qytetit. Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën. Si pasojë e...

Kronika 15:36 - 3 Mars, 2021

Vrasja në Vlorë/ Viktima, djali i një ish-punonjësi të policisë dhe me të shkuar kriminale

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me vrasjen e ndodhur sot në Vlorë. Taulant Beqiraj (Gjikaj, Manaj) është viktima me tre mbiemra e atentatit të sotëm....