Connect with Us

Foto Dite

Foto Dite 14:20 - 26 Shkurt, 2018

Foto dite/ Historia e PD, e shkuara, e tashmja dhe e ardhmja…

CNA.al, nëpërmjet një fotoje, ju sjell një detaj që nuk u pa sot në seancën plenare në Kuvendin e Shqipërisë. “Një fotot sa 1 mijë fjalë”...

Aktualitet 13:25 - 15 Shkurt, 2018

Foto dite/ Çfarë sikleti ka Rama në parlament

Gjatë seancës plenare të ditës së sotme, kryeministri Edi Rama është shfaqur i shqetësuar në shumë momente. Fotot e mëposhtme tregojnë se kryeministri herë pas herë,...

Foto Dite 11:34 - 15 Shkurt, 2018

Foto/ Rama me atlete në Parlament

Seancës së sotme parlamentare, nuk i ka shpëtur dhe detaji i veshjes së kryeministrit Edi Rama. Siç mund të shihet dhe nga foto, Rama, kombinimin më...

Foto Dite 14:23 - 8 Shkurt, 2018

Foto/ Ja si i kthejnë Bashës kurrizin  të vetët

Lulzim Basha, rezulton vetëm zyrtarisht  si kreu i PD –së. Pasi në PD, qendra mbetet lideri i kësaj force politike Sali Berisha. Kështu duket edhe në...

Aktualitet 08:51 - 6 Shkurt, 2018

Shqiponja shqiptare e marinsave amerikanë

Në këtë foto janë dy marinsa amerikanë, njeri prej të cilëve është shqiptar etnik. Dy marinsat po bëjnë me duar shenjën karakteristike të shqiponjës, njëlloj siç...

Aktualitet 12:36 - 1 Shkurt, 2018

Foto/ Salianji me peshk

Menjëherë pas fjalës së kryedemokratit Basha jashtë sallës së Kuvendit, ka reaguar edhe deputeti i PD, Ervin Salianji. Në daljen e tij para mediave, deputeti Salianji...

Aktualitet 12:20 - 21 Janar, 2018

Foto-lajm/ Durrësi natën

Një foto e qytetit të Durrësit natën flet më shumë se 1000 fjalë. Në të mund të shohësh rrugët e ndriçuara, shtëpitë dhe mes tyre një...

Aktualitet 15:20 - 12 Janar, 2018

Foto-lajm/ Kapen “mat” Basha me Kryemadhin

Kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe ajo e LSI, Monika Kryemadhi kanë qenë në shoqërinë e njëri-tjetrit në një takim informal në “Rogner”. Fotot që ka...

Aktualitet 14:26 - 12 Janar, 2018

Foto/ Kur Meta dhe Rama luanin me rosakët te “7 Xhuxhat”

CNA, CityNews.al risjell në vemëndje një moment të veçantë nga jeta e kryeministrit aktual Edi Rama dhe presidentit Meta. Në fotot e siguruara nga CNA, CityNews.al,...

Aktualitet 10:47 - 26 Dhjetor, 2017

Foto e ditës/ Edhe gjeli po ikën në emigracion

Duket se ky vit po i gjen më të varfëruar shqiptarët. Madje dhe gjeli i detit, i cili është simbolikë e festave të fundvitit, po shitet...