Connect with Us

Femra

keshilla bukurie
Aktualitet 22:20 - 30 Mars, 2019

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra...

fantazite e grave
Femra 23:00 - 27 Mars, 2019

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në...

cilesite e nje gruaje me klas
Aktualitet 22:00 - 26 Mars, 2019

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje....

burrat qe bejne per vete vajzat
Aktualitet 20:20 - 21 Mars, 2019

Studimi/ Këta janë tre tipologjitë e burrave që bëjnë për vete vajzat

Ata që nuk i japin vëmendje dhe kujdes Ky është djali që nuk përgjigjet kurrë në WhatsApp, ta le gjithmonë mesazhin pa përgjigje dhe sa herë...

periodat e para jetegjatesia
Aktualitet 11:09 - 21 Mars, 2019

Studimi/ Kjo është lidhja mes fillimit të periodave dhe jetëgjatësisë

Një studimi i ri nga Universiteti i Kalifornisë, San Diego, ka zbuluar se një femër mund të jetojë më gjatë nëse cikli menstrual i ka filluar...

femija i pare me i zgjuar
Aktualitet 16:46 - 7 Mars, 2019

Studimi/ Gratë që bëhen nëna jetojnë më gjatë se gratë e tjera

Mamatë e dinë se sa e vështirë mund të jetë jeta kur ke 3, 4 ose më shumë fëmijë, por të jesh një nënë, ka gjithashtu...

shenja shtatzeni
Aktualitet 20:40 - 28 Shkurt, 2019

Shtatzënia/ A mund ta tejkalojë kafeina placentën?

Placenta është një organ tranzitor, thelbësor për rritjen dhe zhvillimin e   fetusit brenda mitrës së nënës. Një nga funksionet më të veçanta të placentës është aftësia...

ngjyrat e flokeve mbi te cilat betohen parukieret
Aktualitet 20:00 - 28 Shkurt, 2019

Katër ngjyrat e flokëve mbi të cilat betohen parukierët

Bjonde në mjaltë Bjonde në mjaltë është ngjyra e flokëve që bën kalimin nga brune në bjonde, pa krijuar diferenca dramatike në pamje. J.Lo e provoi...

keshilla per te aplikuar kremin puder
Aktualitet 15:45 - 28 Shkurt, 2019

Katër këshilla për të aplikuar pudrën në mënyrën e duhur

Aplikimi i pudrës së gabuar do të prishë jo vetëm foton perfekte për Instagram, por do t’ju rrisë në moshë dhe mund të dëmtojë lëkurën në...

teknika vetembrojtje per vajza
Aktualitet 22:20 - 8 Shkurt, 2019

Pesë  teknika të thjeshta vetëmbrojtje që duhet t’i dijë çdo vajzë

Lëvizje të thjeshta dhe efikase Një nga lëvizjet më të efektshme në këto raste është t’i kapësh   dhe t’i  t’i përthyesh gishtat. Mund të ushtrosh presion...