Connect with Us

Denoncim

Denoncim 19:29 - 31 Janar, 2020

“Denoncohet vjedhja monstruoze/ Të prekurit nga tërmeti detyrohen të dorëhiqen nga trualli”

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar vjedhjen për banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, Berisha thotë...

Denoncim 20:56 - 29 Janar, 2020

Skandali/ Fituesi i tenderit 15 milion euro në Porto Romano u regjistrua në QKB 3 ditë para procedurës

Agjencia Kombëtare e Ujësjellës-Kanalizime ka shpallur fitues të tenderit 15 milionë euro për mbylljen e land-fillit të Porto-Romanos bashkimin e operatorëve ndërmjet kompanisë shqiptare “Victoria Invest...

Denoncim 17:45 - 29 Janar, 2020

Skandali me tenderin e Bashkisë/ “Dritan Leli kërcënon juristët, për llogari të prefektit”

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar mesazhin e një zyrtari të Bashkisë Vlorë, i cili denoncon kryetarin e Bashkisë, Dritan Leli. Sipas denoncuesit, Leli po kërkon...

Denoncim 17:08 - 29 Janar, 2020

Robert Rakipllari përfshihet në skandal/Miliona nga konflikti i interesit?!

Gazetari i kthyer në analist, emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Informacionit dhe Programacionit në News 24, Robert Rakipllari kapet në konflikt të hapur interesi me institucionet...

Denoncim 23:47 - 28 Janar, 2020

Vettingu shpërtheu denoncimet ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve/ KPK nxjerr shifrat

Procesi i vettingut duket se nuk i ka kursyer aspak denoncimet e qytetarëve, pasi shifrat tregojnë se  kanë vijuar me ritme të larta. Të dhënat zyrtare...

Denoncim 21:49 - 28 Janar, 2020

Denoncimi i “STOP”/ Jep lokalin me qira, qiramarrësit i falsifikojnë kontratën!

Sofokli Qesari, baonr i Qeparoit tregon, sesi dha lokalin e tij me qira për një vit, por qiramarrësit i’a falsifikuan dokumentat, i’a morrën për 5 vjet,...

Denoncim 20:21 - 28 Janar, 2020

“Vjedhje klamoroze me Check Up-in/ Mjekët regjistrojnë emigrantët që mos marrin gjoba”

Një denoncim i fortë ka ardhur nga ish-kryeministri Sali Berisha duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital. Berisha shkruan në rrjetet sociale se mjekët detyrohen...

Denoncim 17:00 - 28 Janar, 2020

Demaskimi i “Nismës Thurje”/ Reagon për CNA.al Ledian Droboniku

CNA.al, ka demaskuar sot publikisht organizatën politike të Besian Peshës “Nisma Thurje”, ku tregohet qartë se si kjo organizatë ka vjedhur programin dhe idetë e një...

Denoncim 23:10 - 27 Janar, 2020

Oficeri i Policisë Gjyqësore dhunon avokaten në Prokurori, Policia nuk merr pamjet!

Ka ndodhur në Gjirokastër, ku avokatja Orgesa Sermani, tregon, si u dhunua në ambientet e Prokurorisë së Gjirokastrës nga një Oficer i Policisë Gjyqësore, i quajtur...

Denoncim 23:01 - 27 Janar, 2020

Denoncimi i “Stop”/ Punonjësit e Bashkisë tre muaj pa paga!

I jemi drejtuar bashkisë së qytetit të Peqinit, pasi në emisionin “Stop” ka ardhur informacioni, që administrata e kësaj bashkie, nuk është paguar për muajt maj,...