Connect with Us

Denoncim

Aktualitet 15:27 - 3 Shtator, 2015

Fakt-Kryebashkiaku i Korcës “vjedh” shatërvanet/ I vendos përpara shtëpisë

Prej kohësh për qytetarët korçartë ishte enigmë vendi ku kishin shkuar dy shat rvanët që ndodheshin në sheshin para Katedrales dhe Prefekturës, pas rikonstruksionit të këti sheshi....

Aktualitet 13:43 - 3 Shtator, 2015

Akuza në arbitrazh: Ilir Meta mori ryshfet nga biznesmeni i arrestuar për mashtrim

Avokatët që përfaqësojnë OSHEE-në në një gjyq arbitrazhi ndërkombëtar në Vjenë, pretendojnë se kanë prova që Ilir Meta ka marrë ryshfet nga biznesmeni i akuzuar për...

Aktualitet 13:32 - 2 Shtator, 2015

Skandali me artistët në Qarkun e Korcës/Irena Nikaj pranon mashtrimin publik

Irena Nikaj kryetarja në detyrë e qarkut Korcë, e cila është në ditët e fundit të punës së saj, me veprimet e saj ka pranuar një...

Aktualitet 09:31 - 2 Shtator, 2015

Raporti i Zvicres/Shqipëria e para në Evropë për pastrim parash

Republika e Shqipërisë renditet në krye të listës sa i takon nivelit të pastrimit të parave për vitin 2015. Pushtetarët e korruptuar shqiptarë dhe krimi i...

Aktualitet 00:58 - 2 Shtator, 2015

Denoncim/ Berisha: Kujdes i veçantë në burg për nipin e Enver Hoxhës

Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka publikuar në rrjetin social Facebook një mesazh, ku dëshmohet se nipi i dikatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha, ka trajtim të veçantë në burgun 302....

Aktualitet 20:02 - 1 Shtator, 2015

Cmimi skandaloz i naftes/Nisma #Thurrje proteste te shtunen 5 shtator, ne oren 18.00

Ne nje njoftim te publikuar ne rrjetet sociale nisma #Thurrje fton qytetaret te behen pjese e nje proteste masive kunder cmimit te larte te naftes ne...

Aktualitet 09:16 - 31 Gusht, 2015

Kryeministri ne delir/Emerton “Edi Rama” rrugen tek shtepia e tij ne Surrel

Kryeministri Edi Rama duket mjaft i kenaqur dhe i lumtur kohet e fundit. Kenaqesine dhe lumturine e tij tani e shton edhe nje rruge. Atje ku...

Aktualitet 19:58 - 30 Gusht, 2015

Vjedhje me tenderat ne OSHEE

Batërdi, vjedhje dhe papërgjegjshmëri e frikshme me paratë e shqiptarëve në OSHEE. Paratë e mbledhura me forcë policore dhe herë me faturime abuzive, po bëhen rrush...

Aktualitet 17:29 - 30 Gusht, 2015

Besjan Pesha denoncon OSHEE/ Ja si vjedhin me faturimet

Besjan Pesha, aktivist i shoqerise civile, ne nje postim te tij ne rrjetet sociale denoncon vjedhjen me faturat e energjise elektrike nga OSHEE. Ai shkruan, “Denoncim! Prinderit...

Denoncim 10:31 - 30 Gusht, 2015

Skandal/ Anesti Xega i LSI, pronar i blerjeve ne burgun e Korces

Ish kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar nepermjet nje postimi ne rrjetet sociale rastin e burgut te Korces, ku te denuarait duhet te blejne gjithcka vetem ne...