Connect with Us

Denoncim

Aktualitet 18:39 - 8 Shtator, 2015

Dëshmia e ish-shefit të CEZ: Ismailaj u rekomandua si i besuari i Metës

Në dëshminë e dhënë për Clifford Chance, Jozef Hejsek zbulon se kontrata 4.5 milionë euroshe me Kastriot Ismailajn u firmos pasi biznesmeni u rekomandua si “aleati...

Aktualitet 11:21 - 8 Shtator, 2015

Si nisi trafiku i drogës me avionë nga Shqipëria në Itali

“Zotërinj deputetë, zonja deputete, nëqoftëse ka një gjë që mund të na largojë nga NATO është ajo që po ndodh sot, infrastruktura ushtarake e një ushtrie...

Aktualitet 17:24 - 7 Shtator, 2015

PD e Gjirokastres denoncon skandalin: Gati gijotina mbi administraten publike

Kryetari i PD per Gjirokastren Roland Bejko denoncon skandalin e radhes se qeverise. Sipas tij, po behet gati gijotina mbi administraten publike me urdher partie. Ai...

Aktualitet 14:18 - 7 Shtator, 2015

Ministri Tahiri po me kercenon zyrtarisht/Ftoj Prokurorin e Pergjithshem te na hetoje te dyve…

Nga Basir Collaku Ministri i Brendeshem Sajmir Tahiri po me kercenon mua zyrtarisht nga salla e Kuvendit duke bere tallava me shkresa jashte permbajtjes se intervistes...

Denoncim 15:48 - 4 Shtator, 2015

Aliaj proteston ndaj turbo-kultures me cezmat publike ne Tirane

Besnik Aliaj proteston publikisht per ate qe e cileson shembull tjeter te keqedukimit te shijes publike ne Tirane, cezmat publike te importuara me donacion nga Lindja...

Aktualitet 22:11 - 3 Shtator, 2015

Fiks Fare, në Shëngjin ku hapësirat publike i zaptojnë ata të Tatim-Taksave

Me keqardhje na duhet të pranojmë se pushimet kanë mbaruar, edhe sezoni ynë turistik po shkon drejt mbylljes, por për një gjë do të mbetet i...

Aktualitet 15:27 - 3 Shtator, 2015

Fakt-Kryebashkiaku i Korcës “vjedh” shatërvanet/ I vendos përpara shtëpisë

Prej kohësh për qytetarët korçartë ishte enigmë vendi ku kishin shkuar dy shat rvanët që ndodheshin në sheshin para Katedrales dhe Prefekturës, pas rikonstruksionit të këti sheshi....

Aktualitet 13:43 - 3 Shtator, 2015

Akuza në arbitrazh: Ilir Meta mori ryshfet nga biznesmeni i arrestuar për mashtrim

Avokatët që përfaqësojnë OSHEE-në në një gjyq arbitrazhi ndërkombëtar në Vjenë, pretendojnë se kanë prova që Ilir Meta ka marrë ryshfet nga biznesmeni i akuzuar për...

Aktualitet 13:32 - 2 Shtator, 2015

Skandali me artistët në Qarkun e Korcës/Irena Nikaj pranon mashtrimin publik

Irena Nikaj kryetarja në detyrë e qarkut Korcë, e cila është në ditët e fundit të punës së saj, me veprimet e saj ka pranuar një...

Aktualitet 09:31 - 2 Shtator, 2015

Raporti i Zvicres/Shqipëria e para në Evropë për pastrim parash

Republika e Shqipërisë renditet në krye të listës sa i takon nivelit të pastrimit të parave për vitin 2015. Pushtetarët e korruptuar shqiptarë dhe krimi i...