Connect with Us

Denoncim

Aktualitet 08:22 - 2 Mars, 2016

Kush janë biznesmenët që rritën çmimin e transportit publik ?

Një muaj pas rritjes të cmimit të transportit urban, citynews sjell fakte të prapaskenave që u luajtën mbrëmjen e 30 dhjetorit. Fillimisht, Bashkia e Tiranës, kryetari...

Aktualitet 12:32 - 1 Mars, 2016

Skandal/ Shkulen fidanët që u mbollën nga qytetarët tek Liqeni (Fotot)

Dy ditë më parë, shoqëria civile dhe qytetarë të ndryshëm ,bollën fidanë në hapësirën e Parkut të Liqenit, aty ku do të ndërtohet Këndi i Lojërave....

Aktualitet 20:50 - 29 Shkurt, 2016

Video-Skandali i STOP u denoncua ne citynews/ Martohesh brenda ditës me 1000 euro

Në Konsullatë shqiptare në Milano mund të martohesh brenda ditës në këmbim të 1000 eurove. Emisioni investigativ “Stop” ka publikuar rastin e korrupsionit, denoncuar nga citynews, ku...

Denoncim 20:26 - 29 Shkurt, 2016

Denoncimi në Fiks Fare/ Si ndryshohet emri në gjendjen civile të Laçit me 300 mijë lek

Emisioni investigativ Fiks Fare ka denoncuar ditën e sotme korrupsionin në zyrat e gjendjes civile, ku për një ndryshim kërkohet 300 mijë lekë nën dorë. Një...

Aktualitet 18:49 - 29 Shkurt, 2016

Rritja e çmimit të transportit urban/ Zbulohet klienti i dytë i Veliajt, ortak në biznese edhe me Blendi Gonxhen

Pas denoncimit të djeshëm nga citynews lidhur me lidhjet klienteliste të Kryeministrit Rama dhe Kryebashkiakut Veliaj të cilat ndikuan në rritjen e çmimit të biletave urbane,...

Aktualitet 16:27 - 29 Shkurt, 2016

FIKS FARE/ Ndryshon emri në gjendjen civile me 300 mijë lekë

Fiks Fare sjell sot në mbrëmje, investigimin se si mund të ndryshosh të dhënat e tua në gjendjen civile duke paguar.  300 mijë lekë është tarifa...

Aktualitet 19:50 - 28 Shkurt, 2016

Rritja e çmimit të transportit publik/ Pronarët klientë dhe sponsor të Veliajt

Rritja e çmimit të transportit publik duket se ka ardhur si produkt i klientëve të Partisë Socialiste, të cilët përmes kompanive të tyre kanë lobuar për...

Aktualitet 17:27 - 28 Shkurt, 2016

Albana Vokshi denoncon kaosin ne pediatri

Kryetarja e LDG dhe komisionit te shendetesise ne kuvend, Albana Vokshi nepermjet nje fotoje ka denoncuar situaten kritike ne Pediatri. Ne nje postim te sajne rrjetet...

Aktualitet 13:56 - 28 Shkurt, 2016

Bashkia Korçë skandal me tenderin e pazarit/ Fitoi firma që nuk plotësoi asnjë kriter

Bashkia e Korçës është përfshirë në një skandal me tenderin e rikonstruksionit te pazarit të këtij qyteti. Në raportin e KLSH-së pas kontrrollit ne kete institucion,...

Aktualitet 12:18 - 28 Shkurt, 2016

Veliaj: Nuk do priten pemë tek liqeni/ Ja fotot e pemëve të prera

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar sot një takim me fëmijët e Tiranës ku ka deklaruar se ai nuk do ta shkatërrojë Parkun...