Connect with Us

Denoncim

Aktualitet 13:37 - 8 Mars, 2015

Ironi ne rrjetet sociale per gjobat e policise

Mund të parkosh duke respektuar sinjalistikën, por edhe mund të gjobitesh. Kjo i ka ndodhur një drejtuesi mjeti, i cili ka vendosur të ironizojë gjobën e...

Denoncim 14:01 - 7 Mars, 2015

Petrit Tare miliona dollarë abuzime me matësat e ujit

Sa ju kushton korcarëve Petrit Tare drejtori i UK Korcë, korrupsioni i tij, këtë do ta thotë në përfundim të hetimeve Prokuroria e ketij rrethi e...

Denoncim 21:51 - 3 Mars, 2015

Skandal/ Masakër ndaj kultit fetar (Foto dhe Video)

“Një firmë pa asnjë marrëveshje me Kishën Orthodhokse të Shqipërisë ,është kontraktuar nga Qeveria për të prishur gardhin rrethues të Katedrales “Ngjallja e Krishtit” në qender të...

Aktualitet 19:40 - 27 Shkurt, 2015

Dora e fshehtë e Erjon Velisë lëviz dhe paratë e Zvicrës

I përfolur se qëndron pas disa kompanive marketingu që fitojnë miliona nga paratë e taksapaguesve shqiptarë, në tendera pa garë, emri i Erion Veliajt duket se...

Denoncim 23:18 - 25 Shkurt, 2015

Kur mungojnë karriget me rrota në QSUT…

Familjarët e një pacienti janë ankuar ditën e sotme, pasi janë hasur me mungesën e karrigeve me rrota në Qendrën Spitalore Nënë Tereza. Bëhet me dije...

Denoncim 22:51 - 24 Shkurt, 2015

Foto/ Masakër në Linzë

Erion Kristo, akademiku dhe një nga pjestarët e shoqërisë civile që proteston për shumë çështje, ka postuar ditën e sotme në rrjetin social Facebook një shqetësim...

Denoncim 13:21 - 24 Shkurt, 2015

Moda “Selfie” mbërrin në administratën publike

Administrata publike është bërë pjesë e një modernizimi të fundit ku përfshihen “Selfiet”, statuset në rrjetet sociale, publikimi i fotove në instagram, facebook dhe shumë metoda...

Denoncim 07:41 - 17 Shkurt, 2015

Ermal Mamaqi denoncon “mashtruesin”: Hiqet si punonjës i “Ami Event”

Aktori dhe moderatori Ermal Mamaqi ka denoncuar mbremjen e djeshme publikisht një person, i cili ka mashtruar qytetarët në emër të kompanisë “Ami Event”. Ky person...

Aktualitet 14:40 - 16 Shkurt, 2015

Tiranë/ Dhunon punonjësin e policisë, në pranga 32 vjecari

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë një person, që akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj një efektivi të Policisë Kavajë. Sipas bluve, mësohet se...