Connect with Us

Denoncim

Kërcënon me thikë minorenin për të vjedhur/ Gjykata e lë me arrest shtëpie, i pandehuri shëtit i lirë në pazar
Denoncim 22:04 - 17 Shkurt, 2021

Kërcënoi me thikë minorenin/ Gjykata e lë me arrest shtëpie, i pandehuri shëtit i lirë në pazar

Detyron minorenin të vjedhë me anë të kërcënimit dhe dhunës, prokuroria i heton çështjet të ndara. Ylber Allaraj 40 vjeçari që akuzohet për vjedhje dhe nxitje...

Denoncimi i ‘Stop’ / I vjedhin identitetin e kontrabandojnë makina, prokurori mban peng çështjen
Denoncim 21:51 - 17 Shkurt, 2021

Denoncimi i ‘Stop’ / I vjedhin identitetin e kontrabandojnë makina, prokurori mban peng çështjen

Sot në “Stop” trajtojmë rastin e vjedhjes së identitetit të shtetasit Julian Delvina, punonjës administrate. Ai tregon, se i është vjedhur ID-ja në vitin 2016 dhe...

Fiks Fare/ Punishte guri mes lagjes, pronari: Banorët të vënë kufje!
Denoncim 22:33 - 16 Shkurt, 2021

Fiks Fare/ Punishte guri mes lagjes, pronari: Banorët të vënë kufje

Fiks Fare denoncoi veprimet e disa institucioneve, të cilat kanë lejuar një punishte guri në mes të një lagje në Kuçovë. Në redaksinë e emisionit investigativ...

Denoncimi në "Stop"/ Djali nxjerr nga shtëpia nënën dhe motrën e sëmurë
Denoncim 21:32 - 16 Shkurt, 2021

Denoncimi në “Stop”/ Djali nxjerr nga shtëpia nënën dhe motrën e sëmurë

Emisioni “Stop” ka publikuar sot denoncimin e Dave dhe Prene Nikolli. Gazetarët e “Stop” kanë shkuar në Shënkoll të Lezhës, pasi Dave e Prene Nikolli janë...

Denoncim 12:45 - 16 Shkurt, 2021

Vajza e pacientit me COVID denoncon/ Babait i kanë marrë portofolin me lekë dhe unazën

Familjarët e pacientëve të shtruar në spitalet COVID, denoncojnë marrjen e sendeve personale të të afërmve të tyre. Vajza e një pacienti të infektuar me COVID...

Fiks Fare/ “Bën shumë nxehtë”, hidhen në “kosh” 3 milionë USD për sheshin kryesor në Berat
Denoncim 21:38 - 15 Shkurt, 2021

Fiks Fare/ “Bën shumë nxehtë”, hidhen në “kosh” 3 milionë USD për sheshin kryesor në Berat

Rilindja Urbane në Berat ka zgjatur vetëm 6 vite. Sheshi kryesor “Teodor Muzaka” po ribëhet nga e para, pasi projekti i parë ishte “shumë i nxehtë”....

Denoncim 13:28 - 13 Shkurt, 2021

Inceneratorët/ Pse nuk flet më Basha?

Koncesioni i inceneratorëve ka qenë një nga më të përfolurit, më të diskutuarit dhe më të akuzuarit drejtuar qeverisë Rama. Bëhet fjalë për 400 milionë euro,...

Fiks Fare! Gjirokastër/ 27 nxënës jetojnë në mjerim, konvikti i shkollës me kushte mesjetare!
Denoncim 23:01 - 12 Shkurt, 2021

Fiks Fare! Gjirokastër/ 27 nxënës jetojnë në mjerim, konvikti i shkollës me kushte mesjetare!

Në redaksinë e emisionit Fiks Fare janë ankuar një grup prej 27 nxënësish të shkollës e mesme profesionale “Thoma Papapano “në Gjirokastër. Kushtet e vështira ku...

Nënë e bir të paralizuar/ Kryetari i bashkisë: Kam axhendën e zënë
Denoncim 22:10 - 12 Shkurt, 2021

Nënë e bir të paralizuar/ Kryetari i bashkisë: Kam axhendën e zënë

Emisioni “Stop” u ndal në Cërrik dhe rasti që transmetoi sot, ka nevojë për vëmendjen e të gjithëve. Hamide dhe Shefit Pëllumbi janë nënë e bir...

“Kam video të tuat duke u …”/ 20-vjeçarja denoncon përndjekjen, dosja 5 muaj “në sirtar”
Denoncim 21:22 - 12 Shkurt, 2021

“Kam video të tuat duke u …”/ 20-vjeçarja denoncon përndjekjen, dosja 5 muaj “në sirtar”

Një vajzë 20-vjeçare ka denoncuar në polici dhe prokurori përndjekjen që i është bërë asaj dhe të afërmve. Në rrjete sociale dhe në “youtube” janë publikuar...