Connect with Us

Bota

Bota 22:01 - 22 Shkurt, 2020

Alarm në Itali/ Shkon në 58 numri i të prekurve nga Koronavirusi

Ka shkuar në 58 numri i personave të infektuar nga koronavirusi në Itali. 46 prej tyre janë konfirmuar në Lombardi dhe 12 në Veneto, ndërsa është konfirmuar...

Kosova & Rajoni 18:49 - 22 Shkurt, 2020

Tronditëse/ Djali masakron me thikë nënën, tenton ti vendosë edhe flakën

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur ditën e sotme në Shkup ku një 47 vjeçar ka goditur me thikë nënën e tij dhe më pas ka tentuar...

Bota 18:37 - 22 Shkurt, 2020

Alarmi nga koronavirusi në Itali/ Rajoni Friuli Venezia Giulia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Zëvendësguvernatori i Friuli Venezia Riccardo Riccardi dekretoi shpalljen e Gjendjes së Jashtëzakonshme për rajonin deri më 31 korrik për të “përballur rrezikun nga Koronavirusi”. “Rajoni Friuli...

Bota 15:11 - 22 Shkurt, 2020

Alarm në Itali/ Shkon në 51 numri i të prekurve nga Koronavirusi

Mediat italiane bëjnë të ditur se 51 persona janë konfirmuar, të prekur nga koronavirusi. Ansa.it raporton se 39 raste janë konfirmuar në Lombardi, ndërsa 12 të...

Bota 14:46 - 22 Shkurt, 2020

DW: Pёrpjekja e parё pёr buxhetin e BE dёshtoi

Paraja i ka ndarё gjithmonё vendet anёtare tё BE, e nuk ёshtё ndonjё habi qё samiti i BE dёshtoi. Por grindja mes vendeve paguese dhe atyre...

Bota 10:29 - 22 Shkurt, 2020

Koronavirusi shënon viktimën e dytë në Itali

Koronavirisu ka shënuar viktimën e dytë në Itali. Sipas agjencisë së lajmeve Ansa, bëhet fjalë për një grua, rezidente në Lombardi. Po ashtu mediat Italiane shkruajnë...

Bota 08:52 - 22 Shkurt, 2020

Si i stimulon interneti terroristët e ekstremit të djathtë

Në studimet për ekstremizmin e djathtë dukuria e dorasit që vepron i vetëm është relativisht pak e studiuar. Për këtë tip terroristi interneti luan një rol...

Bota 22:37 - 21 Shkurt, 2020

Nxirrnin pasaporta për kriminelët shqiptarë/ Arrestohen 6 policë në Greqi

Policia greke ka arrestuar 6 oficerë, pasi lëshonin pasaporta e letër-njoftime për kriminelë të dënuar ose të shpallur në kërkim. Oficerët e policisë përfitonin dhjetëra mijëra...

Kosova & Rajoni 19:19 - 21 Shkurt, 2020

BE-ja pranë vendimit për një të dërguar të posaçëm për bisedimet Kosovë-Serbi

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin Kurti si...

Kosova & Rajoni 11:18 - 21 Shkurt, 2020

Xhamajka përgënjeshtron njohjen e pavarësisë së Kosovës/ Pacolli: Ambasadorja Çitaku duhet të japë llogari

Ministrja e Jashtme xhamajkane, Kamina J. Smith ka përgënjeshtruar lajmin se Xhamajka ka njohur pavarësinë e Kosovës. Ndërkohë, pas këtij përgenjeshtrimi nga Xhamajka, ka ardhur një...