Connect with Us

Bota

Aktualitet 21:10 - 8 Janar, 2015

Historia e 2 jetimëve, që masakruan gazetarët e policët

Dy vëllezërit francezë me origjinë algjeriane në kërkim nga policia, pasi masakruan 12 persona në redaksinë e revistës Charlie Hebdo, para se të bëheshin ekstremistë fetar...

Aktualitet 18:20 - 8 Janar, 2015

Madrid/Alarm për bombë

Në kryeqytetin e Spanjës, Madrid alarm për bombë sërisht, është hera e dytë brenda dy ditëve që lajmërohet për alarm për bombë në nje nga stacionet...

Aktualitet 14:16 - 8 Janar, 2015

Fotoja e të sapolindurit “Je Suis Charlie”, bën xhiron e botës

Fotoja e një foshnje të sapolindur në doçkën e së cilës nëna ka vendosur “Je Suis Charlie”, ka prekur njerëzit në të gjithë botën ndërsa është...

Aktualitet 14:04 - 8 Janar, 2015

Francë/ Dy të dyshuarit grabisin ushqim e karburant

Dy të dyshuarit për sulmin islamist në revistën “Charlie Hebdo” në Paris thuhet se kanë grabitur një stacion karburanti në veri të Francës. Ata vodhën ushqime...

Aktualitet 13:01 - 8 Janar, 2015

Reagimi i shtypit botëror: Ribotohen karikaturat “vrasëse”

Sulmi mbi revistën “Charlie Hebdo” ka nxitur një reagim të fuqishëm, jo vetëm të publikut, mbi 35 mijë njerëz morën pjesë në një vigjilje për viktimat...

Aktualitet 10:56 - 8 Janar, 2015

Paris, ndërron jetë policja bashkiake, u qëllua në incidentin e mëngjesit

Incident i mëngjesit të sotëm në një lagje të Parisit, ku u qëlluan dy policë bashkiakë ka shënuar viktimën e parë. Ajo është një police bashkiake...

Aktualitet 10:54 - 8 Janar, 2015

Përgjigja ndaj sulmit në Paris: Karikatura therrëse nga e gjithë bota

Karikaturistët në të gjithë botën kanë publikuar disa nga krijimet e tyre më sfiduese në reagim të vrasjes së kolegëve të tyre dhe gazetarëve të revistës...

Aktualitet 10:41 - 8 Janar, 2015

Sulmi i katërt në Francë, pranë një xhamie

Burime të medias franceze bëjnë të ditur për një tjetër sulm në Paris, në La Mans. Nuk dihet ende nëse ka të vrarë apo të plagosur,...

Aktualitet 09:59 - 8 Janar, 2015

Sërish të shtëna në Paris, plagoset rëndë një polic

Shkëmbimi i zjarrit mes policisë dhe disa të dyshuarve rreth orës 8:00 të mëngjesit, në Pierre-Brossolette Avenue në Montrouge (Hauts-de-Seine), në jug të Parisit ka shkaktuar...

Aktualitet 09:20 - 8 Janar, 2015

Piratët e internetit sulmojnë qeverinë gjermane

Me një sulm kibernetik, piratë prorusë të internetit bllokuan për orë të tëra shumë faqe interneti të qeverisë gjermane. Këtë ata e argumentuan me mbështetjen gjermane...