Connect with Us

Bota

Bota 12:48 - 22 Shkurt, 2015

ISIS nxjerr në paradë robërit në kafaze

ISIS publikoi një video të re propagandistike ku duken robërit pashmerga që shëtiten rrugëve të Irakut të mbyllur në kafaze. Në video, një person thotë se...

Aktualitet 12:28 - 22 Shkurt, 2015

SHBA-Turqi, a është rikthyer miqësia e vjetër?

Ministri i jashtëm i Turqisë thotë se vendi i tij dhe Shtetet e Bashkuara synojnë të fillojnë një program për trajnimin dhe pajisjen e rebelëve sirianë...

Aktualitet 12:09 - 22 Shkurt, 2015

ISIS “ngre flamurin” mbi Koloseum

Kërcënimet e militantëve të ISIS se do të mësyjnë në Romë janë përforcuar nga dy foto të publikuara në Twitter, në një llogari të lidhur me...

Kosova & Rajoni 11:30 - 22 Shkurt, 2015

Mustafa: Kosovarët mund t’ia mësyjnë Lindjes

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se dyert e Evropës për Kosovën duhet të hapen sa më shpejt, sepse, sipas tij, është rrezik që njerëzit...

Aktualitet 10:30 - 22 Shkurt, 2015

Video e re e ISIS, furnizohen me armë amerikane

Një video e publikuar së fundmi nga ISIS tregon se ata kanë sekuestruar armë të prodhimit amerikan, pasi sulmuan një pikë ushtarake në provincën Anbar të...

Bota 10:24 - 22 Shkurt, 2015

Trupat turke evakuojnë varrin e shah Sulejmanit në Siri

Me qindra trupa turke me mjete të blinduara hynë në veri të Sirisë për të evakuuar një varr historic ottoman dhe ushtarët që e mbronin atë....

Aktualitet 10:13 - 22 Shkurt, 2015

SHBA/ Moti i akullt, vdesin 26 persona

Akulli, dëbora dhe erërat e forta kanë marr jetën e 26 personave, si dhe kanë bllokuar qarkullimin me pjesën lindore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Aktualitet 08:58 - 22 Shkurt, 2015

Tre persona humbin jetën nga orteku në malet e Zvicrës

Tre të vdekur dhe dy të plagosur është numri zyrtar i personave të cilët janë zënë nga orteku gjatë kohës që ata kanë qënë duke shkuar...

Bota 22:33 - 21 Shkurt, 2015

SHBA, 23 të vdekur nga ngricat

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën këtë javë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për shkak të  ftohtit të acartë. Sipas CNN, shumica e viktimave janë...

Bota 21:10 - 21 Shkurt, 2015

Norvegji/ Qindra myslimanë në mbrojtje të sinagogës së Oslos

Të kapur përdore, ndërkohë që bie mbrëmja, qindra myslimanë norvegjezë formuan një të ashtuquajtur ”unazë paqeje” në mbrojtje të sinagogës kryesore të Oslos. Ky përbën një...