Connect with Us

Kosova & Rajoni

Kosova & Rajoni 10:28 - 7 Tetor, 2019

Albin Kurti mesazh qytetarëve/ Prej mbrëmë ka shpresë, sepse dje pati guxim

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pasi mbrëmë shpalli fitoren në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, sot i është drejtuar me një mesazh qytetarëve. Në një postim...

Kosova & Rajoni 09:41 - 7 Tetor, 2019

Sa vota është Vetëvendosja para LDK-së/ Ku renditen partitë e tjera

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë vijon të publikojë minutë pas minute rezultatet paraprake të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të mbajtura një ditë më parë. Ndërkohë...

Kosova & Rajoni 09:16 - 7 Tetor, 2019

DW: Albin Kurti fitoi zgjedhjet në Kosovë

Në bazë të rezultateve preliminare të KQZ-së lëvizja Vetëvendosja doli partia e parë në këto zgjedhje. VV me një diferencë të vogël pasohet nga LDK. Lëvizja...

Kosova & Rajoni 09:02 - 7 Tetor, 2019

Meta uron qytetarët e Kosovës/ Zgjedhjet, një shembull i shkëlqyer i funksionimit të demokracisë

Presidenti Ilir Meta, ka uruar qytetarët e Kosovës dhe klasën politike, për zgjedhjet e djeshme. Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se zgjedhjet e...

Kosova & Rajoni 08:34 - 7 Tetor, 2019

Zgjedhjet në Kosovë/ PDK pranon humbjen

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të së dielës në Kosovë, shënuan ndryshim të madh në skenën politike. Pas 12 vjetësh në pushtet, Partia Demokratike e Kosovës do...

Kosova & Rajoni 08:20 - 7 Tetor, 2019

Përfundon numërimi i 95.5% të votave në Kosovë/ Ja rezultatet

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shpallur fitoren e partisë që përfaqëson, në zgjedhjet parlamentare të mbajtura një ditë më parë në Kosovë. Sipas rezultateve...

Albin Kurti ne Tirane
Kosova & Rajoni 00:07 - 7 Tetor, 2019

Albin Kurti: E shpëtuam Republikën nga kapja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas numërimit të 80 për qind të votave në një intervistë për media ka deklaruar se  VV ka fituar. Ai...

Kosova & Rajoni 00:05 - 7 Tetor, 2019

Haradinaj: Rezultati tregoi që kisha të drejtë që u largova nga posti i Kryeministrit

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se vendimi i tij për t’ia kthyer sovranit vendimarrjen duke dhënë dorëheqje nga posti i...

Kosova & Rajoni 23:35 - 6 Tetor, 2019

Simpatizantë të Lëvizjes Vetëvendosje fillojnë festën në Prishtinë

Tani më janë numëruar diku 80% e votave totale nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ndonëse ende ka kohë për një kthesë në rezultat, simpatizantë të Lëvizjes...

albin kurti per bashkimin kombetar
Kosova & Rajoni 23:34 - 6 Tetor, 2019

Kurti: Nesër ftoj LDK-në për të filluar bisedimet për qeverinë e re me mua Kryeministër

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë intervistën e parë pas zgjedhjeve parlamentare. Kurti ka thënë se sot ka ndodhur ndryshimi dhe çelësi...