Connect with Us

Kosova & Rajoni

Kosova & Rajoni 19:30 - 4 Nentor, 2019

Raportet Kosovë-Serbi/ Vuçiç: Vlerësojmë mbështetjen e SHBA, kemi qëndrime të ndryshme

Zgjedhjet e parakohëshme në Kosovë, marrëdhëniet midis Serbisë dhe Kosovës, si dhe rikthimi në tryezën e bisedimeve, e braktisur pasi qeveria Haradinaj vendosi taksën 100% për...

Kosova & Rajoni 18:42 - 4 Nentor, 2019

Surprizon Matthew Palmer/ Mosçelja e negociatave, gabim historik

I dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha sot se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që Ballkani Perëndimor të ketë përspektivë...

Kosova & Rajoni 16:52 - 4 Nentor, 2019

Kishte humbur prej 4 ditësh/ Gjendet i mbytur në pus 40-vjeçari

Një shqiptar nga Kosova, i humbur prej katër ditësh, është gjetur i pajetë në një pus në afërsi të fshatit Begaj. Mediat vendase shkruajnë se ekipi...

Kosova & Rajoni 17:08 - 3 Nentor, 2019

Pësoi atak në zemër/ Ndërron jetë zv.ministri i Financave

Ndahet nga jeta zëvendës ministri i Financave në Qeverinë e Kosovës dhe zyrtari i Listës Serbe, Bojan Stojanovic. Mësohet se Stojanovic është ndarë nga jeta mbrëmë,...

Kosova & Rajoni 21:57 - 2 Nentor, 2019

‘Porositë’ e Palmer për Serbinë/ Nervozohet Vuçiç: S’pajtohemi kurrë me poshtërimin

Presidentit serb Aleksandër Vuçiç, ka reaguar ashpër pas deklaratave të djeshme të të dërguarit të SHBA Matheë Palmer, dje në Prishtinë, i cili i është shprehur...

Kosova & Rajoni 13:37 - 2 Nentor, 2019

Ideja e bashkimit të Doganës dhe Administratës Tatimore, drejt dështimit

Projeksionet për bashkimin e Administratës Tatimore dhe Doganës në Agjencinë e të Hyrave të Kosovës po shkojnë drejt dështimit. Autoritetet qeveritare në Kosovë në vitin 2016,...

Kosova & Rajoni 09:11 - 2 Nentor, 2019

Kosovës i mungon një marrëveshje e normalizimit me Serbinë

Zëvendësndihmësi i Sekretarit amerikan të Shtetit Matthew Palmer tha në Prishtinë, se SHBA e inkurajon Kosovën që t’i qaset seriozisht dialogut për një marrëveshje gjithpërfshirëse me...

Kosova & Rajoni 18:39 - 1 Nentor, 2019

Palmer lëshon mesazhin e fortë/ Reforma në Drejtësi, fillimi i fundit të pandëshkueshmërisë

I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) për Ballkanin, Matthew Palmer, gjatë takimit me student dhe përfaqësues të shoqërisë civile në Prishtinë, ka...

Kosova & Rajoni 18:25 - 1 Nentor, 2019

Palmer mesazh të qartë opozitës/ Humbët nga bojkoti, punoni për Reformën Zgjedhore

Nga kryeqyteti i Kosovës,  ku ndodhet, i dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin, Matthew Palmer, i bëri thirrje udhëheqësve të partive në Shqipëri...

Kosova & Rajoni 14:12 - 31 Tetor, 2019

Humb nipin në moshën 23-vjeçare/ Mesazhi prekës i politikanit të njohur

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës (PEK), Milaim Zeka ka humbur sot nipin e tij. Lajmi për humbjen e të riut e ka dhënë vetë Zeka...