Connect with Us

Kosova & Rajoni

Kosova & Rajoni 21:48 - 12 Tetor, 2019

Albin Kurti: Ç’kërkoj nga Rama dhe pse nuk do lejojë Serbinë që të na përçajë

Albin Kurti, kandidat për kryeministër i Kosovës, tha në një intervistë për Anadoly Agency se procesi i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit do të fillojë me...

Kosova & Rajoni 15:31 - 12 Tetor, 2019

Shpëtim Idrizi takon Albin Kurtin: Zgjedhjet kanë turbulluar dhe ujërat e ndenjura të kënetës së politikës shqiptare

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi, u takua me kandidatin për kryeministër për Kosovën, Albin Kurti dhe përfaqësues të lartë të Lëvizjes Vetvendosja në Kosovë. Idrizi u...

Kosova & Rajoni 12:03 - 12 Tetor, 2019

Mini Shengeni Ballkanik/ Albin Kurti: Shqipëria ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës

Pas idesë për Mini Shengenin Ballkanik mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë,Albin Kurti ka kërkuar që “Shqipëria ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës.” Kurti u shpreh...

Kosova & Rajoni 14:38 - 11 Tetor, 2019

Takimi “kokë më kokë” me Richard Grenell/ Trump i dërgon porosi me “peshë të madhe” Vuçiç

Presidenti i SHBA Donald Trump, i ka dërguar porosi me “shumë peshë” presidentit serb Aleksandër Vuçiç përmes të dërguarit të tij special, Richard Grenell. Sipas mediave...

Kosova & Rajoni 00:38 - 11 Tetor, 2019

A ka “frikë” nga bisedimet me Albin Kurtin? Flet presidenti serb…

Në intervistën për emisionin Opinion, Albin Kurti e bëri të qartë se do të jetë ai që do të drejtojë dialogun nga pala Kosovare. Por si...

Kosova & Rajoni 22:01 - 10 Tetor, 2019

Shengeni ballkanik/ Arben Malaj: Unioni doganor, gabim i qeverisë

Në emisionin “Real Story” të mbrëmjes së sotme po diskutohet rreth “Shengenit ballkanik”, deklaratën paraprake të të cilës e kanë firmosur sot kryeministri Edi Rama, kryeministri...

Kosova & Rajoni 21:51 - 10 Tetor, 2019

VIDEO/ Fituesi i çmimit “Nobel” mallkon kosovarët dhe boshnjakët: Shkofshi në ferr, atje ku jeni tashmë!

Profesori norvegjez Kenneth Andresen ka shpërndarë një video në rrjetet sociale ku shihet fituesi i çmimit “Nobel” për letërsi Peter Handke, teksa mallkon kosovarët dhe boshnjakët...

Kosova & Rajoni 21:32 - 10 Tetor, 2019

Analisti zbulon sfidat e Albin Kurtit si kryeministër

I ftuar në studion e emisionit “Opinion” për të folur për përplasjen midis Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me Albin Kurtin, analisti Armand Shullaku ka treguar sfidat...

Bota 19:54 - 10 Tetor, 2019

Mocioni rrëzon qeverinë rumune/ Opozita 10 ditë kohë për kryeministrin e ri

Qeveria e majtë e kryeministres Viorika Dancila në Rumani u rrëzua ditën e enjte pasi doli e humbur përballë një mocioni mosbesimi në Parlament, duke ngritur...

Kosova & Rajoni 18:14 - 10 Tetor, 2019

Nobeli në letërsi/ Kraja letër Akademisë: Anulloni çmimin ndaj një shkrimtari fashist

Dhënia e çmimit ‘Nobel’ për letërsinë këtë vit nga Akademia e Suedisë ndaj shkrimtarit austriak, Peter Handke, duket se ka ngjallur mjaft debate në Kosovë, për...