Connect with Us

Kosova & Rajoni

Kosova & Rajoni 12:21 - 13 Tetor, 2019

Numëruesit helmohen nga votat e ardhura nga Serbia / Ndërpritet procesi i verifikimit në Kosovë

Ndërpritet procesi i verifikimit të zarfave  me vota të ardhur nga Serbia, ne qendrën e verifikimit të votave në Kosovë. Sipas mediave kosovare, procesi është ndërprerë...

Kosova & Rajoni 23:06 - 12 Tetor, 2019

Shengeni Ballkanik/ Vjosa Osmani- Edi Ramës: Është fatkeqësi!

Vjosa Osmani e quan gabim të rëndë vendimin e kryeministrit Edi Rama, për një Shengen Ballkanik me Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kandidatja e LDK-së për...

Kosova & Rajoni 21:48 - 12 Tetor, 2019

Albin Kurti: Ç’kërkoj nga Rama dhe pse nuk do lejojë Serbinë që të na përçajë

Albin Kurti, kandidat për kryeministër i Kosovës, tha në një intervistë për Anadoly Agency se procesi i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit do të fillojë me...

Kosova & Rajoni 15:31 - 12 Tetor, 2019

Shpëtim Idrizi takon Albin Kurtin: Zgjedhjet kanë turbulluar dhe ujërat e ndenjura të kënetës së politikës shqiptare

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi, u takua me kandidatin për kryeministër për Kosovën, Albin Kurti dhe përfaqësues të lartë të Lëvizjes Vetvendosja në Kosovë. Idrizi u...

Kosova & Rajoni 12:03 - 12 Tetor, 2019

Mini Shengeni Ballkanik/ Albin Kurti: Shqipëria ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës

Pas idesë për Mini Shengenin Ballkanik mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë,Albin Kurti ka kërkuar që “Shqipëria ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës.” Kurti u shpreh...