Connect with Us

Kosova & Rajoni

Shifra shqetësuese nga vendi fqinj/ 5 viktima dhe 120 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 15:57 - 7 Korrik, 2020

Shifra shqetësuese nga vendi fqinj/ 5 viktima dhe 120 të infektuar në 24 orë

Mbeten shqetësuese shifrat e rasteve te reja dhe humbjeve të jetës nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Autoritetet maqedonase raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit...

Humb jetën një ushtar amerikan në Kosovë/ Mister shkaqet
Kosova & Rajoni 08:46 - 7 Korrik, 2020

Humb jetën një ushtar amerikan në Kosovë/ Mister shkaqet

Departamenti amerikan i Mbrojtjes njoftoi të hënën mbrëma se një pjesëtar i forcave amerikane që shërbente në kuadër të trupave paqeruajtëse në Kosovë ka humbur jetën....

Ali Ahmeti përgjigjet për Thaçin/ Përgjegjësia për krime lufte bie mbi komandantit
Kosova & Rajoni 22:03 - 6 Korrik, 2020

Ali Ahmeti përgjigjet për Thaçin/ Përgjegjësia për krime lufte bie mbi komandantin

Ali Ahmeti, kreu i BDI-së në Maqedoninë e Veriut dhe një ndër politikanët më të vjetër në trevat shqiptare, gjatë intervistës në Syri TV për “Çim...

Kosova & Rajoni 15:15 - 6 Korrik, 2020

Franca dhe Gjermania, të premten samit për Kosovën

Gjermania dhe Franca dëshirojnë të rigjallërojnë dialogun midis Serbisë dhe Kosovës. Samiti mbahet të premten. Pas takimit të tyre të hënën (29.06.) që shkoi në Berlin,...

Kosova & Rajoni 12:17 - 6 Korrik, 2020

Deklaratat e Boltonit për ndarjen e Kosovës, Islami: Marrëveshja u bllokua nga Gjermania

Ish-këshilltari për Sigurinë Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, ambasadori John Bolton, ka ndërlikuar edhe më shumë situatën politike në Ballkan, me deklaratat e tij mbi një...

Shtimi i rasteve me Covid/ Greqia i mbyll kufirin Serbisë
Kosova & Rajoni 21:18 - 5 Korrik, 2020

Shtimi i rasteve me Covid/ Greqia i mbyll kufirin Serbisë

Greqia ka vendosur të mbyllë kufijtë për të gjithë shtetasit e Serbisë për shkak të rritjes së numrit të Covid-19 në këtë vend ditët e fundit....

Konfirmohet me Covid-19 edukatorja e kopshtit/ Pozitiv dhe bashkëshorti  
Kosova & Rajoni 18:53 - 5 Korrik, 2020

Mbi 3500 të infektur nga koronavirusi në Greqi/ Ja sa kanë humbur jetën

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar 9 raste të reja me Covid-19 nga të cilat 7 “të importuara”. Më konkretisht, shtatë rastet u...

“Asnjë strategji për përballimin e krizës”/ Mjeku: Institucionet publike janë kthyer në vatra infeksioni
Kosova & Rajoni 16:31 - 5 Korrik, 2020

Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi/ 7 viktima dhe 115 të infektuar me Covid në 24 orë

Në Maqedoninë e Veriut vijon të ketë shtim të rasteve të reja të prekur nga Covid-19. Mediat raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur...

12 viktima në 24 orë/ Kufizohet sërish lëvizja në Kosovë
Kosova & Rajoni 14:57 - 5 Korrik, 2020

12 viktima në 24 orë/ Kufizohet sërish lëvizja në Kosovë

Duke marrë shkas nga numri i lartë i viktimave në 24 orë, ku raportohet se kanë humbur jetën 12 të infektuar, në Kosovë është kufizuar sërish...

Covid bën “kërdinë” në Kosovë/ 6 viktima brenda 24 orëve të fundit
Kosova & Rajoni 21:45 - 4 Korrik, 2020

Covid bën “kërdinë” në Kosovë/ 6 viktima brenda 24 orëve të fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 6 viktima të tjera duke e çuar në...