Connect with Us

Bota

Përhapin virusin!/ Australia nxjerr nga qarkullimi 286 lloje maskash
Bota 22:28 - 8 Gusht, 2020

Përhapin virusin!/ Australia nxjerr nga qarkullimi 286 lloje maskash

Qindra lloje të ndryshme të maskave të fytyrës janë hequr nga dyqanet në Australi pasi autoritetet ngritën shqetësimin se disa prej tyre nuk mund të parandalojnë...

Protesta të dhunshme në Liban/ Digjet Ministria e Jashtme, kërkohet dorëheqja e Qeverisë
Bota 20:20 - 8 Gusht, 2020

Protesta të dhunshme në Liban/ Digjet Ministria e Jashtme, kërkohet dorëheqja e Qeverisë

Nuk kanë të ndalur protestat e dhunshme në Liban. Pas shpërthimit apokaliptik në portin e Bejrutit 4 ditë më parë, qytetarët kërkojnë largimin e qeverisë fill....

Macron kritikohet për "retorikë koloniale" në vizitën e tij në Liban
Bota 18:34 - 8 Gusht, 2020

Macron kritikohet për “retorikë koloniale” në vizitën e tij në Liban

Përdoruesit e medias sociale arabe reaguan ndaj vizitës së presidentit Macron pas shpërthimit dhe deklaratave të tij të ndryshme se në Liban duhet të ndërtohet “një...

Xhandarmëria serbe hyri në territorin e Kosovës/ Reagon KFOR: Ishte patrullim i sinkronizuar
Kosova & Rajoni 18:03 - 8 Gusht, 2020

Xhandarmëria serbe hyri në territorin e Kosovës/ Reagon KFOR: Ishte patrullim i sinkronizuar

Dje në mediat e Kosovës u shpërndanë disa video me pamje të xhandarmërisë serbe që ishte pikasur nga banorët në territorin e Kosovës, teksa kalonin nëpër...

Shpërthimi në Bejrut/ Numri i viktimave arrin 158, mbi 6000 të plagosur
Bota 17:45 - 8 Gusht, 2020

Shpërthimi në Bejrut/ Numri i viktimave arrin 158, mbi 6000 të plagosur

Pas shpërthimit apokaliptik në Bejrut, numri i viktimave ka arritur në 158 dhe ndërsa numërohen mbi 6000 të plagosur. Shpërthimi në portin e kryeqyetit libanez, ndodhi...

Shifrat janë ende shqetësuese/ Maqedonia e Veriut e gatshme për të filluar vitin e ri shkollor
Kosova & Rajoni 17:16 - 8 Gusht, 2020

Shifrat janë ende shqetësuese/ Maqedonia e Veriut e gatshme për të filluar vitin e ri shkollor

Ndonëse në Maqedoninë e Veriut shifrat e të infektuarve mbeten ende serioze, ministria e Arsimit njofton se është e gatshme të hapë dyert e shkollave në...

Ndodh pas 3 javësh në Kosovë/ Më shumë të shëruar se sa të infektuar brenda ditës
Kosova & Rajoni 17:12 - 8 Gusht, 2020

Ndodh pas 3 javësh në Kosovë/ Më shumë të shëruar se sa të infektuar brenda ditës

Që nga 19 korriku, numri i të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë është më i lartë sesa numri i të infektuarve. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë...

Joe Biden apo Donald Trump/ Cili kandidat do të fitojë në zgjedhjet e nëntorit?
Bota 17:07 - 8 Gusht, 2020

Joe Biden apo Donald Trump/ Cili kandidat do të fitojë në zgjedhjet e nëntorit?

Në Shtetet e Bashkuara, anketat tregojnë se kandidati demokrat për president, Joe Biden kryeson ndaj Presidentit Donald Trump për zgjedhjet e nëntorit. Por ndërsa anketat tregojnë...

Revoltë pas shpërthimit në Bejrut/ Policia përplaset me protestuesit
Bota 16:21 - 8 Gusht, 2020

Revoltë pas shpërthimit në Bejrut/ Policia përplaset me protestuesit

Në kryeqytetin e Libanit, policia përdori gaz lotsjellës ndaj demonstruesve që u përpoqën të kalojnë një barrierë për të arritur në ndërtesën e parlamentit, ndërkohë që...

Bilanc tragjik në Kosovë/ 12 viktima, rreth 200 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 15:05 - 8 Gusht, 2020

Bilanc tragjik në Kosovë/ 12 viktima, rreth 200 të infektuar në 24 orë

Bilanc tragjik është shënuar gjatë 24 orëvë të fundit në Kosovë për shkak të koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka raportuar për 12...