Connect with Us

Blog

Blog 00:03 - 10 Mars, 2016

Kur mbetet vetëm seksi për të shitur!

Jonida Hitoveizi Tashmë janë kthyer në një fenomen lajmet për personazhe të panjohur që krejt papritur po pushtojnë faqet e shtypit dhe të mediave online. Këtë...

Blog 20:52 - 8 Mars, 2016

Shqiptarja Erisa Terolli, që fitoi bursë nga Google

Juli Loloçi Lajmi sensacional i këtij fillimviti sigurisht do mendohet ai që Kim Kardashian foli shqip në rrjetin social ‘Instagram’, falë grimierit të saj shqiptar Mario...

Blog 14:37 - 8 Mars, 2016

Jo vetëm në 8 Mars!/ Nga Jorida Tabaku

Historia e 8 Marsit lidhet me protestën që gratë në Chicago-n e vitit të largët 1914 zhvilluan mbi të drejtat e tyre. Ishte shpërthimi i parë...

Blog 08:11 - 7 Mars, 2016

PSE NUK SHKON DOT NË VLORË ARBEN RISTANI ?!

Nga Nebil Çika Sot PD-ja e Vlorës organizoi një protestë te fortë kundër qeverisë ku ra në sy mungesa e Sekretarit te Përgjithshëm te PD-se z....

Blog 00:37 - 7 Mars, 2016

Flamurtaret e porositur te protestave

Lisander Hoxha Sot per disa ore isha prane komisariatit nr 1 Tirane per tu interesuar mbi shoqerimin e dyshimte te Zirkon Disha dhe Altin Goxhaj dy...

Blog 19:50 - 6 Mars, 2016

KA LIQENI KURVA PAK!

Nga Bledi Mane-Public EnemY fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Te mos humbasim kohe e te tregohemi racionale. Ja ku jane 9 arsye te forta pse protestoj kunder protestuesve te...

Blog 17:51 - 6 Mars, 2016

Përse Berisha nuk ja mbyll derën LSI?

Nga Eduard Zaloshnja Në daljen e fundit tek “Zona e Lirë” e Çanit (shih foton), Berisha tha  se një koalicion i PD-së (nënkupto i tij) me...

Blog 17:45 - 6 Mars, 2016

Nderim për UÇK dhe NATO-n

Nga Suzana Tahiri Në historinë e shumëlashtë shqiptare, padyshim që veprimtaria e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës zë një vend të veçantë, të papërsëritshme, të pangjashme dhe...

Blog 13:29 - 6 Mars, 2016

Eklipsi “blushist” përballë problemeve të vërteta që ka vendi

Erget Cenolli Eklipsi “blushist” përballë problemeve të vërteta që ka vendiPo vërej me pakënaqësi se disa media online dhe tradicionale, po përpiqen ta propagandojnë lëvizjen e...

Blog 12:32 - 6 Mars, 2016

Rrasoja e zezë e korrupsionit që na ndan nga perëndimi

Juli Loloçi 1. Një prift me rrason e zezë deri poshtë gjunjëve del çdo mëngjes afër apartamentit tim dhe shkon te kisha, aty te rruga e...