Connect with Us

Sociale

Aktualitet 18:31 - 30 Dhjetor, 2014

Akulli ne Korce/ Bashkia ende asnje reagim. Ku shkojne milionat e pastrimit?

Moti i ftohte dhe i acarte ka kthyer akullin ne rruget e Korces, te cilat jane rrezik per ecjen e qytetareve. Pedonalja e qytetit eshte mbuluar...

Aktualitet 12:44 - 30 Dhjetor, 2014

ZMK con ne Gjykaten Administrative ERE-n per cmimin e energjise

Zyra per Mbrojtjen e Konsumatoreve bashke me aktiviste qytetare do te paraqese prane Gjykates Administrative Vendimin e ERE per rritjen e ccmimit te energjise, nisur nga...

Aktualitet 21:36 - 29 Dhjetor, 2014

Ja emrat e ish të përndjekurve që marrin këstin e 4-ët

Ministria e Mirëqënies Sociale ka shpërndarë pak më parë listen me emrat e ish të përndjekurve që përfitojnë këstin  e 4-ët të dëmshpërblimit Ja lista e plotë...

Aktualitet 17:22 - 29 Dhjetor, 2014

Voskopoja 24 ore ne terr/ Turistet ne kaos

Voskopoja prej 24 oresh vuan mungesen e plote te energjesie elektrike. Nga mbremja e djeshme banoret por edhe turistet qe ndodhen ne kete zone malore kane...

Sociale 15:15 - 29 Dhjetor, 2014

Sanchez: Jam i lumtur në Londër

Alexis Sanchez mban një profil të ulët duke refuzuar të pranojë se është ai ylli i Arsenalit. Sulmuesi kilian e cilëson veten thjesht si një lojtar...

Aktualitet 12:49 - 29 Dhjetor, 2014

OSHEE: Dhjetra nënstacione jashtë funksionit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) bën të ditur se, për shkak të kohës së keqe kanë dalë jashtë pune disa nënstacione dhe linja furnizimi...

Aktualitet 19:56 - 27 Dhjetor, 2014

Rama: Deri në fund të mandatit të dëmshpërblejmë ata që burgun e kanë bërë vetë

Kryeministri Edi Rama përpara ish-të përndjekurve e veteranëve të luftës, premtoi hapjen e dosjeve të sigurimit të ish-regjimit komunist, me qëllim që siç tha ai të...

Aktualitet 17:33 - 25 Dhjetor, 2014

ERE, nesër cmimi i ri i energjisë

Enti Rregullator i Energjisë pritet të zyrtarizojë të premten çmimin e ri të energjisë elektrike që konsumatorët do të paguajnë nga 1 janari i vitit të...

Aktualitet 09:53 - 25 Dhjetor, 2014

Kaos me pensionet

Vazhdon persekutimi moral dhe financiar i pensionistëve. Vonesa në shërbimin e ISSH lë në pritje qindra pensionistë. Të moshuarit e kryeqytetit vazhdojnë të përballen me radhë...

Aktualitet 12:06 - 24 Dhjetor, 2014

EKSKLUZIVE FOTOT/ Ja borxhet e UET-it dhe mashtrimi i Henri (Naim) Cilit

Elvi FUNDO Diten e marte kryeministri Edi Rama shtroi nje darke per ata qe mund ti quajme Efendinjte e medias. Efendinjte pas gazetare terreni atje kishte...