Connect with Us

Sociale

Sociale 14:43 - 19 Shkurt, 2021

Situata nga Covid/ Mjeku psikiatër: Pasojat psikologjike do zgjasin më shumë

Mjeku psikiatër, Neli Demi ka deklaruar se pandemia Covid-19 ka shtuar numrin e personave që kërkojnë ndihmë për problemet psikologjike. Demi tha se Covid është një...

Sociale 12:37 - 19 Shkurt, 2021

Shefja e Programit të Vaksinimit: Janë siguruar doza për 800 mijë persona, sa do të zgjasë procesi

Shefja e Programit Kombëtar të Vaksinimit,Erida Nelaj,  ka treguar për A2,  bilancin e deritanishëm të vaksinimit në vend, hapat e mëtejshmëm drejt përfundimit të tij, si...

Sociale 11:33 - 19 Shkurt, 2021

Agron Selmani, “Deda” i Sarandës”

Deputet i PS, Alket Hyseni i ka dedikuar disa fjalë një punonëjsi që i shërben prej 42 vitesh OSHEE. Agron Selmanin, Hyseni e ka cilësuar si...

Sociale 11:06 - 19 Shkurt, 2021

A duhet t`ua heqim turpin fëmijëve tanë?

Duke marrë shkas nga kjo pjesë libri të hartuar për fëmijët parashkollorë, ku u mësohet me detaje fëmijëve të moshës 5-6 vjeç sesi formohet një fëmijë...

Sociale 10:05 - 19 Shkurt, 2021

INSTAT/ Në 2020-n humbën jetën 27.6 mijë persona, rreth 5,700 më shumë se vitin e mëparshëm

Pandemia e Covid-19 ka ndikuar në rritjen e ndjeshme të vdekshmërisë në vend, sipas të dhënave që janë publikuar sot nga INSTAT. Në vitin 2020 janë...

Sociale 09:53 - 19 Shkurt, 2021

“Deshta me të dashtë moj nanë”/ Topalli tregon momentet e fundit me të ëmën

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka shprehur mirënjohje për mesazhet që ka marrë pas humbjes së nënës së saj. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Topalli ka...

Kthjellimet do të dominojnë vendin tonë/ Si do jetë moti për sot
Sociale 08:15 - 19 Shkurt, 2021

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në vendin tonë gjatë paradites do të paraqitet me kthjellime, përjashtim bën vetëm skaji verior i cili do kete vranësira të lehta. Sipas MeteoAlb, pjesa...

A ka patur raste me efekte anësore nga vaksina?/ Përgjigjet Eugena Tomini
Sociale 14:43 - 18 Shkurt, 2021

“Ka raste që COVID-i i ka prekur organet fëmijëve”/ Tomini: Jemi në pikë kulminante!

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka bërë me dije se vendi ynë ndodhet në një pikë kritike sa i takon situatës së COVID. Sipas saj,...

Sociale 12:32 - 18 Shkurt, 2021

Hapet Qendra e Tretë e Vaksinimit/ Manastirliu: Vaksinimi do të shtrihet edhe në moshat +80 vjeç

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, kanë inspektuar qendrën e tretë të vaksinimit, e hapur sot në stadiumin e Vlorës,...

Lamtumirë dimër!/ Në fundjavë temperaturat shkojnë në 20 gradë
Sociale 08:07 - 18 Shkurt, 2021

Kthjellime dhe rritje e lehtë temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Territori shqiptar deri në orët e mesditës dhe pasdites do të dominohet nga kthjellimet dhe vranësirat kalimtare. Ndërsa gradualisht orët vijuese i bejnë më të dukshme...