Connect with Us

Sociale

Sociale 09:53 - 19 Shkurt, 2021

“Deshta me të dashtë moj nanë”/ Topalli tregon momentet e fundit me të ëmën

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka shprehur mirënjohje për mesazhet që ka marrë pas humbjes së nënës së saj. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Topalli ka...

Sociale 08:15 - 19 Shkurt, 2021

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në vendin tonë gjatë paradites do të paraqitet me kthjellime, përjashtim bën vetëm skaji verior i cili do kete vranësira të lehta. Sipas MeteoAlb, pjesa...

A ka patur raste me efekte anësore nga vaksina?/ Përgjigjet Eugena Tomini
Sociale 14:43 - 18 Shkurt, 2021

“Ka raste që COVID-i i ka prekur organet fëmijëve”/ Tomini: Jemi në pikë kulminante!

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka bërë me dije se vendi ynë ndodhet në një pikë kritike sa i takon situatës së COVID. Sipas saj,...

Sociale 12:32 - 18 Shkurt, 2021

Hapet Qendra e Tretë e Vaksinimit/ Manastirliu: Vaksinimi do të shtrihet edhe në moshat +80 vjeç

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, kanë inspektuar qendrën e tretë të vaksinimit, e hapur sot në stadiumin e Vlorës,...

Lamtumirë dimër!/ Në fundjavë temperaturat shkojnë në 20 gradë
Sociale 08:07 - 18 Shkurt, 2021

Kthjellime dhe rritje e lehtë temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Territori shqiptar deri në orët e mesditës dhe pasdites do të dominohet nga kthjellimet dhe vranësirat kalimtare. Ndërsa gradualisht orët vijuese i bejnë më të dukshme...

Sociale 09:39 - 17 Shkurt, 2021

E trishtë/ Jozefina Topalli humb njeriun e shtrenjtë

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka humbur njeriun e saj të shtrenjtë, të ëmën. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Topalli përmes një postimi në rrjetet...

Moti bën kthesën e papritur/ Rikthehen reshjet e shiut
Sociale 08:18 - 17 Shkurt, 2021

Rriten temperaturat/ Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë gjatë paradites vijon të jetë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave, ku më të dukshme paraqiten në zonat veri-verilindore. Sipas MetoAlb, pasditja dhe nata...

Sociale 15:17 - 16 Shkurt, 2021

Ndarja nga jeta e Hariz Memës/ Basha i pikëlluar: Fitoi betejën me Covidin, por mori një goditje në zemër

Kreu i PD, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet pas ndarjes nga jetatë kryetarit të PD në Sarandë, Hariz Mema. Basha shprehet i tronditur dhe pikëlluar ndërsa...

Shkodra ende nën ujë, mbarojnë rezervat ushqimore dhe lënda drusore, banorët apel qeverisë
Sociale 13:40 - 16 Shkurt, 2021

Shkodra ende nën ujë/ Mbarojnë rezervat ushqimore dhe lënda drusore, banorët apel qeverisë

Moti i acartë me temperatura nën 0 gradë ka vështirësuar edhe më shumë situatën e banorëve në zonat e përmbytura prej më shume se 5 javësh...

Sociale 11:59 - 16 Shkurt, 2021

Nis vaksinimi anti Covid i të moshuarve në azilin e Shkodrës

Ditën e sotme ka nisur procesi i vaksinimit për të moshuarit në azailin e Shkodrës. Prezentë ishin kryeministri Edi Rama, ministrja Manastirliu dhe dr. Silva Bino....