Connect with Us

Sociale

Sociale 09:49 - 22 Shkurt, 2021

Studimi nga Izraeli/ Vaksina e BioNTech pengon transmentimin e virusit

Ende nuk duket fundi i pandemisë. Por ka shpresa pas studimit nga Izraeli mbi transmentimin e virusit pas vaksinimit me vaksinën e BioNTech. Studimet e fundit...

Sociale 08:11 - 22 Shkurt, 2021

Pandemia la shqiptarët pa martuar/ Celebrimet ranë me 22% në 2020-n

Pandemia, që ra papritur në gjithë botën e Shqipëri ka ndryshuar shumë plane, po ashtu dhe shumë tregues demografikë në vend. Karantina që zgjati nga mesi...

Parashikimi i sinoptikanëve/ Si pritet të jenë temperaturat në fundjavë
Sociale 08:06 - 22 Shkurt, 2021

Mot i qëndrueshëm me kthjellime/ Parashikimi i motit për sot

Dita e sotme nis me mot të kthjellët në të gjithë territorin. Pasditja do të sjellë kalime vranësirash në zonat malore dhe të ulta. Sipas MeteoAlb,...

Tirana nesër po energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret
Sociale 19:48 - 21 Shkurt, 2021

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nesërme disa zona në Tiranë nuk do kenë energji elektrike nga ora 10:00-13:00. Për shkak...

Sociale 12:34 - 21 Shkurt, 2021

Fotot/ Faqja e njohur: Ksamili ose Maldivet e Shqipërisë së Jugut

Ksamili është një nga vendet më befasuese që kam vizituar në Ballkan, shtëpia e ushqimeve të shijshme të një deti shumëngjyrësh dhe ishujve të bukur, kështu...

Keni bërë plane për ditën e sotme?/ Ky është parashikimi i motit
Sociale 08:06 - 21 Shkurt, 2021

Rritje temperaturash dhe vranësira kalimtare/ Ja si parashikohet dita e sotme

Masat  ajrore të qendrueshme do të vijojnë të ndikojnë vendin tonë gjatë ditës së sotme. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimatre. Era nga veriperëndimi-jugperëndimi...

Sociale 09:02 - 20 Shkurt, 2021

Si i përmbysi pandemia në Europë modelet e vjetra të emigrimit

Shumë europianolindorë kanë lënë Perëndimin dhe janë kthyer në shtëpi Pas një dekade në Britani, Alexej Kirillov iu desh vetëm 24 orë për të vendosur të...

Keni bërë plane për ditën e sotme?/ Ky është parashikimi i motit
Sociale 08:08 - 20 Shkurt, 2021

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Parashikimi i motit për fundjavën

Masat ajrore të qendrueshme do të vijojnë të ndikojnë vendin tonë edhe përgjatë fundjavës dhe fillimit të javës që vjen. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e...

Moti për nesër/ Si parashikohen të jenë temperaturat
Sociale 19:21 - 19 Shkurt, 2021

Rriten temperaturat/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për fundjavën

Masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të ndikojnë vendin tonë edhe përgjatë fundjavës dhe fillimit të javës që vjen. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e...

Sociale 15:23 - 19 Shkurt, 2021

Studiuesit kërkojnë shtyrjen e marrjes së dozës së dytë të vaksinës së Pfizer-it

Dy studiues në Kanada thonë se marrja e dozës së dytë të vaksinës anti-COVID e kompanisë Pfizer mund të shtyhet në mënyrë që të vaksinohen të...