Connect with Us

Sociale

Turizmi dimëror në Jug, ujërat termale të Bënjës po kthehen gjatë fundjavës në një qendër turistike natyrore
Sociale 19:47 - 28 Shkurt, 2021

Turizmi dimëror në Jug/ Ujërat termale të Bënjës po kthehen gjatë fundjavës në një qendër turistike natyrore

Turizmi dimëror në jug të Shqipërisë ka një kryeqendër. Ajo është Ujërat Termale të Bënjës. Këtu vizitorë të shumtë nga Shqipëria dhe jashtë vendit po vijnë...

Moti bën kthesën e papritur/ Rikthehen reshjet e shiut
Sociale 18:39 - 28 Shkurt, 2021

Moti bën kthesën e papritur/ Rikthehen reshjet e shiut

Java e ardhshme do të nisë me temperatura relativisht të larta, thuajse në të gjithë territorin dhe ky mot do të vijojë i tillë deri ditën...

Keni bërë plane për ditën e sotme?/ Ky është parashikimi i motit
Sociale 08:07 - 28 Shkurt, 2021

Keni bërë plane për ditën e sotme?/ Ky është parashikimi i motit

Nëse keni bërë plane për ditën e sotme, atëherë edhe moti do të jetë në favorin tuaj. Të ndikuar nga kushte të qëndrueshme atmosferike, vendi jonë...

19 qytetarë humbin jetën nga Covid/ Infektimet vijojnë të jenë në shifra të larta
Sociale 17:50 - 27 Shkurt, 2021

19 qytetarë humbin jetën nga Covid/ Infektimet vijojnë të jenë në shifra të larta

Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin e 24 orëve të fundit të situatës së Covid në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë kryer 3957...

A do mbyllet sërish vendi?/ Flet Anëtari i Komitetit të Ekspertëve: Do ulet ora e lëvizjes, nuk do të ketë...
Sociale 17:02 - 27 Shkurt, 2021

A do mbyllet sërish vendi?/ Flet anëtari i Komitetit të Ekspertëve: Do ulet ora e lëvizjes, nuk do të ketë…

Situata pandemike në vendin tonë vijon të jetë shqetësuese, pasi vihet re një rritje të të infektuarve tek grupmoshat reja. Anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve,...

Bino jep detaje mbi procesin e vaksinimit/ Gazetarët e terrenit do e marrin dozën e parë pas...
Sociale 16:22 - 27 Shkurt, 2021

Bino jep detaje mbi procesin e vaksinimit/ Gazetarët e terrenit do e marrin dozën e parë pas…

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino duke folur nga Korça është shprehur se do të vijojë vaksinimi i gazetarëve menjëherë pas grupeve të riskut....

Sociale 13:18 - 27 Shkurt, 2021

Pse duhet t’i pagëzojmë foshnjat?

Në Kishën Orthodhokse, Misteri i Pagëzimit është një nga shtatë Misteret e Shenjta dhe quhet misteri hyrës në Kishë, që është Trupi i Krishtit dhe Krishti...

Sociale 12:54 - 27 Shkurt, 2021

Petrit Vasili i mahnitur nga aktorja italiane/ I shkruan publikisht në Facebook

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili është mjaft aktiv nëpër rrjetet sociale. Mirëpo, përveç postimeve për deklarata politike, Vasili nuk kursen as komentet nëpër fotot e personazheve...

Kalo flet disa orë pas vaksinimit/ Çfarë duhet të bëni nëse ju shfaqen efekte anësore
Sociale 11:16 - 27 Shkurt, 2021

Situata e vështirë nga Covid/ Kalo thirrje qytetarëve: Mos bini pre e deklaratave të ‘politiqenëvë’!

Mjeku infeksionist Tritan Kalo u ka bërë apel qytetarëve që në këto kohë kaq të vështira të luftojnë për të ruajtur shëndetin dhe jetën e tyre,...

Hyp këtu të shofsh Stambollin!/ Fuga: Tani e kuptoj se përse ka qenë dashur Shkolla e Partisë V.I Lenin!
Sociale 10:20 - 27 Shkurt, 2021

“I varfëri nuk emigron dot”/ Artan Fuga: Po na i fshehin arsyet e shpopullimit

Akademiku Artan Fuga është ndalur tek emigrimi masiv i shqiptarëve. Sipas Fugës, braktisja dhe shpopullimi i vendit ka arsye shumë të thella që nuk i thonë....