Connect with Us

Politikë

Grida Duma takim e biznesin/ “PD do ulë taksat dhe do amnistojë gjobat”
Politikë 18:08 - 26 Shkurt, 2021

Grida Duma takim e biznesin/ “PD do ulë taksat dhe do amnistojë gjobat”

Drejtuesja politike e Partisë Demokratike në Qarkun e Tiranës, Grida Duma, vijon takimet me bizneset në vend, të cilët po përballen me krizën e thellë të...

“Ambasadorët nuk e kanë keq”/ Patozi: Nëse korrupsioni është kriter për përzgjedhjen atëherë...
Politikë 17:26 - 26 Shkurt, 2021

“Ambasadorët nuk e kanë keq”/ Patozi: Nëse korrupsioni është kriter për përzgjedhjen atëherë…

Drejtuesi i Bindjes Demokratike Astrit Patozi u shpreh se thirrjet e ambasadorëve drejtuar partive politike për pastrimin e listave është një gjë e drejtë, duke theksuar...

“Lule për jetët e vrara nga terrori komunist”/ Këlliçi përkujton ngjarjen makabër në fshatin Mënik
Politikë 17:18 - 26 Shkurt, 2021

“Lule për jetët e vrara nga terrori komunist”/ Këlliçi përkujton ngjarjen makabër në fshatin Mënik

Kreu i FRPD Belind Këlliçi ka përkujtuar 70 vjetorin e një nga ngjarjeve më fatkeqe në fshatin Mënik, ku arrestuan 170 persona dhe humbën jetën 22...

“Të përmirësohet trajtimi financiar i ushtarakëve”/ Meta kthen në Kuvend ligjin për Forcat e Armatosura
Politikë 17:07 - 26 Shkurt, 2021

“Të përmirësohet trajtimi financiar i ushtarakëve”/ Meta kthen në Kuvend ligjin për Forcat e Armatosura

Presidenti Meta i kthen Kuvendit për rishqyrtim ligjin “Për karrierën ushtarake në Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë”, të ndryshuar”, pasi e konsideron të pakonsultuar...

“Tregon përalla në shëtitjet propagandistike”/ Vokshi rendit arsyet pse Rama nuk e meriton mandatin e tretë
Politikë 16:14 - 26 Shkurt, 2021

“Tregon përralla në shëtitjet propagandistike”/ Vokshi rendit arsyet pse Rama nuk e meriton mandatin e tretë

Ish deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka renditur arsyet pse Edi Rama nuk e meriton një mandat të tretë. Në një dalje për mediat, Vokshi...

Ahmetaj inspekton punimet në Fushë Krujë/ “Në pranverë të 2021 nuk do ketë gjurmë të tërmetit”
Politikë 15:51 - 26 Shkurt, 2021

Ahmetaj inspekton punimet në Fushë Krujë/ “Në pranverë të 2021 nuk do ketë gjurmë të tërmetit”

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka inspektuar punimet në një shkollë në Fushë Krujë. Ahmetaj shprehet se e gjithë zona e dëmtuar nga tërmeti, sot është...

Koncesioni i aeroportit të Rinasit/ Meta: Kuvendi është keqpërdorur për të dëmtuar interesin kombëtar
Politikë 15:10 - 26 Shkurt, 2021

Meta dekreton me shpallje ligjin “Për Kryqin e Kuq Shqiptar”

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka dekretuar me shpallje ligjin “Për Kryqin e Kuq Shqiptar”. Qëllimi i këtij ligji është kryerja e disa ndryshimeve  “Për Kryqin...

Programi ekonomik i PD/ Tabaku: Fatura e premtimeve shkon 450-500 milionë euro në vit
Politikë 15:04 - 26 Shkurt, 2021

Ministre ekonomie në qeverinë Basha?/ “Zbërthehet” Tabaku: Mua më pëlqen…

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka folur për situatën politike në vend si dhe koalicionin opozitar për zgjedhjet e 25 prillit. Tabaku u shpreh se...

Yuri Kim i “tërheq veshin”/ Basha lë jashtë koalicionit Mustafa Licin
Politikë 15:00 - 26 Shkurt, 2021

Yuri Kim i “tërheq veshin”/ Basha lë jashtë koalicionit Mustafa Licin

Partia Demokratike finalizoi dy ditë më parë koalicionin opozitar dhe uu regjistruan në KQZ me emrin “Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshimt”. Në përbërje të këtij koalicioni është...

Politikë 14:21 - 26 Shkurt, 2021

“Në Elbasan njerëzit blejnë me lista”/ Gazment Bardhi: Pas 8 vitesh dështim, duhet ndryshim

Realiteti i gjendjes së vështirë ekonomike, të ngecjes në vendnumëro madje edhe përkeqësimit, ndihet në marketet e lagjeve të Elbasanit. Tregtarët e vegjël të ushqimoreve dhe...