Connect with Us

Politikë

Politikë 22:00 - 18 Prill, 2014

Rama i përgjigjet Blushit: Nuk kam kohë të fishkëllej

Kryeministri Edi Rama deklaroi dje, në përgjigje të akuzave të deputetit socialist Ben Blushi, se “nuk u fishkëllej njerëzve dhe nuk kam asnjë sekondë të merrem...

Politikë 22:00 - 17 Prill, 2014

Reforma territoriale, Basha: Refuzimi i konsensusit do të ketë pasoja

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, në një prononcim për mediat, i ka bërë apel qeverisë që të krijojë mundësinë e konsesusit për reformën territoriale. Basha theksoi...

Politikë 22:00 - 17 Prill, 2014

Nishani: Reforma në drejtësi nuk duhet të drejtohet nga politika

Presidenti Bujar Nishani, i pranishëm në Konferencën Gjyqësore, u shpreh sot se reforma në drejtësi nuk duhet të drejtohet nga politika por nga vetë sistemi. Sipas...

Politikë 16:56 - 17 Prill, 2014

Sequi largohet nga Shqipëria

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi ka zhvilluar sot takimet e lamtumirës me përfaqësues të politikës shqiptare. Sequi do të largohet nga delegacioni i...

Politikë 22:00 - 16 Prill, 2014

Debate në Kuvend, opozita braktis seancën

Seanca e Kuvendit ka nisur sot me debate lidhur me akuzat e opozitës ndaj Forcave të Armatosura që sipas tyre janë përfshirë në trafik droge. Berisha...

Politikë 22:00 - 16 Prill, 2014

Mazhoranca miraton e vetme, ligjet e rendit të ditës

Kuvendi miratoi sot me 75 vota pro ligjin për faljen e gjobave për bizneset të vendosura nga administrata tatimore për periudhën nga 1 marsi 2013 deri...

Politikë 22:00 - 16 Prill, 2014

Llalla: Deputetët që kanë fakte për drogën në FA, t’i paraqesin në Prokurori

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, komentoi akuzat e ngritura së fundmi nga politika për përdorim të ushtrisë për trafik droge. Llalla tha se ka pasur akuza...

Politikë 22:00 - 15 Prill, 2014

PD: Ja si funksionon “rilindja” në Korçë

Partia Demokratike ka vijuar sot me denoncimet për emërimin e personave me precedentë penale në disa poste kyce në Korçë. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja...

Politikë 22:00 - 15 Prill, 2014

PD: Ministria e Drejtësisë tenton të largojë vëmendjen nga skandalet dhe dështimet

Partia Demokratike ka akuzuar sot Ministrinë Drejtësisë për sajimin e historive të pavërteta lidhur me zhdukjen e dosjeve të rëndësishme që kanë të bëjnë me inspektimet...

Politikë 22:00 - 14 Prill, 2014

Berisha: Rama po e shndërron Shqipërinë në epiqendër të trafikut të drogës

Ne nje postim në Facebook ish kryeministri Sali Berisha ka akuzar kryeministrin Edi Rama se ka përdorur votat në Komisionin e Sigurisë dhe urdhëruar deputetët e...