Connect with Us

Politikë

Basha pret në zyrë Albin Kurtin/ Ironizon Keltis Kruja: Fitorja nuk mund të vulosej pa këtë takim
Politikë 20:49 - 3 Mars, 2021

Basha pret në zyrë Albin Kurtin/ Ironizon Keltis Kruja: Fitorja nuk mund të vulosej pa këtë takim

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti, ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku ka takuar presidentin Ilir Meta dhe kryetarin e opozitës Lulzim Basha....

“Qëndrestar dhe i shkolluar në Angli”/ Gjekmarkaj ‘elozhe’ çunit të Fahriut: Duhet të jetë në Parlament
Politikë 20:47 - 3 Mars, 2021

“Qëndrestar dhe i shkolluar në Angli”/ Gjekmarkaj ‘elozhe’ çunit të Fahriut: Duhet të jetë në Parlament

Analisti Agron Gjekmarkaj, ishte i ftuar në emisionin “Log”  ku është folur për Reformën në Drejtësi. Gjekmarkaj është ndalur të komentojë dhe rreth asaj se çfarë...

Ben Blushi emisionin për tu shfajësuar për incineratorët/ Malltezi bën gati padinë
Politikë 19:45 - 3 Mars, 2021

Ben Blushi emisionin për tu shfajësuar për incineratorët/ Malltezi bën gati padinë

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi, ka paralajmëruar drejtorin e Top Channel Ben Blushi, lidhur me aferën e incineratorëve, të cilën CNA.al e...

“Bashkëpunim taktik me Topallin”/ Patozi zbulon marrëveshjen me 'Lëvizjen për Ndryshim'
Politikë 18:45 - 3 Mars, 2021

“Bashkëpunim taktik me Topallin”/ Patozi zbulon marrëveshjen me ‘Lëvizjen për Ndryshim’

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në Report tv, ku ka folur për situtën parazgjedhore. Ai tha se partia e...

“Meta në merak për rezultatin e zgjedhjeve”/ Patozi: Ka shfaqur nervozizëm ekstrem
Politikë 18:35 - 3 Mars, 2021

“Meta në merak për rezultatin e zgjedhjeve”/ Patozi: Ka shfaqur nervozizëm ekstrem

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ishte i ftuar pasditen e sotme në Report tv, ku mes të tjerave ka komenuar dhe deklaratat e fundit të...

Tërmeti i fuqishëm në Greqi/ Xhaçka: Shqipëria e gatshme të ndihmojë
Politikë 17:54 - 3 Mars, 2021

Tërmeti i fuqishëm në Greqi/ Xhaçka: Shqipëria e gatshme të ndihmojë

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur sot Greqinë, lëkundjet e të cilit u ndien edhe në vendin tonë. Tërmeti me magnitudë 5.9 të shkallër Rihter zonën...

S’ka karburant dhe bonus qeraje/ Fushata zgjedhore iu pret dietat deputetëve, zbardhet urdhri i Ruçit
Politikë 17:44 - 3 Mars, 2021

S’ka karburant dhe bonus qiraje/ Fushata zgjedhore iu pret dietat deputetëve, zbardhet urdhri i Ruçit

Byroja e Kuvendit ka vendosur t’i ndërpresë dietat deputetëve. Në vendimin e marrë në mbledhjen e fundit është caktuar se përgjatë fushatës zgjedhore, ligjvënësit nuk do...

Bardhi me banorët e fshatrave të Elbasanit/ Më 25 prill vjen ndryshimi, do rishikojmë ndarjen territoriale
Politikë 17:35 - 3 Mars, 2021

Bardhi me banorët e fshatrave të Elbasanit/ Më 25 prill vjen ndryshimi, do rishikojmë ndarjen territoriale

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike, për qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me banorë të fshatrave Balëz dhe Rrile. Sipas...

“Edi Rama duhet të lidhet me zinxhir”/ Paralajmëron Mesila Doda: Do denoncojmë abuzimet e qeverisë me inceneratorët
Politikë 17:20 - 3 Mars, 2021

“Edi Rama duhet të lidhet me zinxhir”/ Paralajmëron Mesila Doda: Do denoncojmë abuzimet e qeverisë me inceneratorët

Anëtarja e PDIU Mesila Doda duke komentuar denoncimin e bërë ditën e sotme nga kryetarja e LSI Monika Kryemadhi për inceneratorin e Tiranës u shpreh se...

Meta pret Albin Kurtin në Presidencë/ Zbulon se çfarë biseduan
Politikë 16:55 - 3 Mars, 2021

Meta pret Albin Kurtin në presidencë/ Zbulon se çfarë biseduan

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot  një takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Meta në rrjetet...