Connect with Us

Politikë

“LSI është parti e majtë”/ Paloka tregon pse PD doli me listë më vete
Politikë 18:30 - 27 Shkurt, 2021

“LSI është parti e majtë”/ Paloka tregon pse PD doli me listë më vete

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka folur për koalicionin e madh me 14 parti, por edhe për bashkëpunimin e PD-së me LSI-në. Paloka sqaroi se...

Ilirjan Celibashi thirrje partive politike/ Zgjidhni kandidat me integritet për zgjedhjet e 25 prillit
Politikë 18:21 - 27 Shkurt, 2021

Ilirjan Celibashi thirrje partive politike/ Zgjidhni kandidat me integritet për zgjedhjet e 25 prillit

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi u bën thirrje partive politike që të zgjedhin kandidatura me integritet për zgjedhjet në 25 prill. Teksa na ndajnë pak...

“Kemi prova, do i dorëzojmë në SPAK”/ Paloka: Mazhoranca ka nisur veprime antiligjore
Politikë 18:12 - 27 Shkurt, 2021

“Kemi prova, do i dorëzojmë në SPAK”/ Paloka: Mazhoranca ka nisur veprime antiligjore

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka njëherësh drejtuesi politik i qarkut të Durrësit, foli për veprime antiligjore të vërejtura gjatë punës së tij në terren në Durrës,...

Politikë 17:17 - 27 Shkurt, 2021

“Pula është e thatë, kufjet nuk punojnë”/ Stafi izraelit merr në “qafë” Bashën me spotin epik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pajtuar një kompani izraelite për t’i ndërtuar atij imazhin dhe përgatitur strategjinë e komunikimit me qytetarët. Ndërkohë, ditë pas...

“Vaksinimi në Korçë është lajm i mirë por...”/ Andi Përmeti thirrje qeverisë: Na kurseni propagandën
Politikë 16:48 - 27 Shkurt, 2021

“Vaksinimi në Korçë është lajm i mirë por…”/ Andi Përmeti thirrje qeverisë: Na kurseni propagandën

Ditën e sotme ka nisur vaksinimi i bluzave të bardha në Korçë, ku të pranishëm ishin ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, Silva Bino dhe drejtuesi politik...

Politikë 15:49 - 27 Shkurt, 2021

“Fitojnë 1 mijë dollarë në muaj”/ Rama nxjerr videon dhe prezanton të rinjtë në Korçë

Me anë të një videoje disa minutëshe, kryeministri Edi Rama ka prezantuar një grup të rinjsh nga Korça, që fitojnë me punën e tyre, minimumi 1,000...

Lëvizja për Ndryshim vijon me prezantimin e emrave/ Kush është Stela Javova, kandidatja për deputete
Politikë 15:26 - 27 Shkurt, 2021

Lëvizja për Ndryshim vijon me prezantimin e emrave/ Kush është Stela Jakova, kandidatja për deputete

Lëvizja për Ndryshim ka ndezur motorrët për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit dhe ka nisur me prezantimin e kandidatëve për deputetë. Ka qenë drejtuesja e Lëvizjes...

“Të bëhemi një front kundër pandemisë”/ Manastirliu tregon sa doza vaksine do vijnë të hënë
Politikë 14:55 - 27 Shkurt, 2021

“Të bëhemi një front kundër pandemisë”/ Manastirliu tregon sa doza vaksine do vijnë të hënën

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve për t’u bërë një front përballë COVID19, gjatë takimit me mjekë dhe infermierë...

“Nga qeveria s’kemi ç’të presim më”/ Bizneset te “Myslym Shyri” i ankohen Tabakut
Politikë 14:14 - 27 Shkurt, 2021

“Nga qeveria s’kemi ç’të presim më”/ Bizneset te “Myslym Shyri” i ankohen Tabakut

Bizneset e rrugës “Myslym Shyri”, një prej zonave tregtare më të njohura të Tiranës, i ngritën një sërë shqetësimesh ish-deputetes së Partisë Demokratike, Jorida Tabaku. Ata...

Politikë 13:24 - 27 Shkurt, 2021

70 vjetori i vrasjes të 22 intelektualëve/ Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Basha shkruam se sakrifica e...