Connect with Us

Politikë

Meta del me mesazhin e fortë/ ‘Treni është nisur, mjerë ai që i del para’
Politikë 12:50 - 4 Mars, 2021

Meta kercënon Ramën/ “Po dhunove zgjedhjet nuk do kesh vend ku të futesh

Presidenti Ilir Meta gjatë takimit online me përfaqësuesit civilë tha se kushti kryesor për negociatat e integrimit në BE është që këto zgjedhje të jetë të...

Politikë 12:37 - 4 Mars, 2021

Albin Kurti i thotë jo koalicionit me partitë shqiptare/”Kandidatët tanë të pavarur”

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti në fjalën e tij nga Gjirokastra, ku zyrtarizoi kandidimin në zgjedhjet e 25 prillit, hodhi poshtë mundësinë për koalicion me...

Rama vizitë dy ditore në Itali/ Zbardhet axhenda e takimeve
Politikë 12:16 - 4 Mars, 2021

Rama vizitë dy ditore në Itali/ Zbardhet axhenda e takimeve

Kryeministri Edi Rama do të jetë në një vizitë dy ditore në Itali, më konkretisht në datat 5 dhe 6 mars. Mediat italiane kanë zbardhur axhendën...

Politikë 12:16 - 4 Mars, 2021

Këlliçi dhe Zhupa në gjykatë/ Mirel Mertiri “i iken drejtësisë” për çështjen e inceneratorëve

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, ka treguar se është paditur për shpifje, nga Mirel Mërtiri, në lidhje me çështjen...

Politikë 12:06 - 4 Mars, 2021

Topalli prezanton një tjetër kandidat/ Kush është pedagogu, Arben Basha

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka prezantuar një tjetër kandidat për deputet. Ai është Arben Basha, pedagog me titull Profesor. Ka kryer disa kurse...

“Lista e hapur funksionon”/ Astrit Patozi prezanton kandidatin e Bindjes Demokratike për Beratin
Politikë 11:49 - 4 Mars, 2021

“Lista e hapur funksionon”/ Astrit Patozi prezanton kandidatin e Bindjes Demokratike për Beratin

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka prezantuar kandidatin për qarkun e Beratit në zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social, Patozi shkruan...

Jo vetëm Najada Çomo/ Rama prezanton një tjetër mjeke kandidate për deputete
Politikë 11:29 - 4 Mars, 2021

Jo vetëm Najada Çomo/ Rama prezanton një tjetër mjeke kandidate për deputete

Shefja e Infektivit Najada Çomo do të jetë kandidatë në listat e socialistëve për zgjedhjet e 25 Prillit, ndërsa Rama prezantoi një tjetër emër nga mjekësia...

Politikë 11:28 - 4 Mars, 2021

“Kush nuk voton nuk ka të drejtë…”/ Meta zgjedhjet të jenë të lira, t’i ngjajnë Kosovës

Meta takim më përfaqësues të shoqerisë civile: Zgjedhjet të jenë të lira dhe demokratike t’i ngjajnë Kosovës Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar paraditën një takim online...

“Çdo joshje nga Edi Rama është me helm brenda”/ Alibeaj u përgjigjet kritikave të Halim Kosovës
Politikë 11:11 - 4 Mars, 2021

“Çdo joshje nga Edi Rama është me helm brenda”/ Alibeaj u përgjigjet kritikave të Halim Kosovës

Ish deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka komentuar deklaratat e mjekut Halim Kosova, i cili u shpreh dy ditë më parë se ka ngelur i...

Politikë 11:01 - 4 Mars, 2021

Rama jep lajmin: Najada Çomo kandidate për deputete e PS

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se mjekja Najada Ccomo ka pranuar ftesën e tij për tu bërë kandidate për deputete e Partisë Socialiste. Rama...