Connect with Us

Aktualitet

Seria A 11:30 - 8 Korrik, 2020

Dy humbjet radhazi në kampionat, Igli Tare tregon “fajtorin” e ecurisë negative të Lazios

Lazio pësoi humbjen e dytë radhazi në kampionat mbrëmë. Pas humbjes 0-3 kundër Milanit, lacialët u mposhtën 2-1 me përmbysje nga Lecce. Drejtori sportiv, Igli Tare,...

Zgjedhjet e parakohshme/ PD i përgjigjet Ramës: I kërkon SHBA dhe BE
Politikë 11:23 - 8 Korrik, 2020

Zgjedhjet e parakohshme/ PD i përgjigjet Ramës: I kërkon SHBA dhe BE

Kryeministri Edi Rama, gjatë një takimi që ka mbajtur me deputetët socialistë një ditë më parë, është shprehur “i prerë” se nuk do të ketë zgjedhje...

Covid-i dhe manaxherët/ Ku është fshehur drejtori i QSUT-së?!
Shëndeti 11:17 - 8 Korrik, 2020

Covid-i dhe manaxherët/ Ku është fshehur drejtori i QSUT-së?!

Nga Erion Dasho * Prej kohësh ka nisur debati në se shëndetësinë duhet ta manaxhojnë mjekët apo manaxherët. Argumenti kryesor PRO mjekëve është njohja pothuajse ekskluzive...

Politikë 11:14 - 8 Korrik, 2020

“Rama po i jep goditje fatale ekonomisë”/ Basha i vendosur: Ditë më të mira do të vijnë

Kreu i PD, Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama po i jep ekonomisë një goditje fatale me rritjen stratosferike të Borxhit Publik në...

Sport 11:12 - 8 Korrik, 2020

Egbo në hall të madh, ylli i Tiranës rrezikon derbin ndaj Partizanit

Elton Kale frikëson Tiranën. Edhe pse me shumë mundësi do të jetë në fushën e lojës në derbin me Partizanin, lojtari dje nuk u stërvit fare...

Pas deputetëve, Rama mbledh kryebashkiakët në Kryeministri/ Për çfarë do të diskutohet
Politikë 11:11 - 8 Korrik, 2020

Pas deputetëve, Rama mbledh kryebashkiakët në Kryeministri/ Për çfarë do të diskutohet

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me deputetët, ndërsa sot ka nisur një takim me kryebashkiakët. Mësohet se takimi ka nisur...

Life Style 11:08 - 8 Korrik, 2020

Video-E pabesueshme/ Vajzë ha një vazo me Nutella për katër minuta

Video e një vajze “të dashuruar” me Nutellën, po habit të gjithë. Do ta cilësonim të pabesueshme, por është e vërtetë pasi vajza në fjalë arrin...

Seria A 11:00 - 8 Korrik, 2020

VIDEO/ Festa e çmendur, shikoni çfarë bën komentatori i Milanit

Edhe pse luhej pa praninë e tifozëve, Milan-Juventus,  ishte një ndeshje spektakolare, e cila pati përmbysje, gola dhe shumë emocione. Spektakël ka dhuruar edhe Tiziano Krudeli...

Gjendet një person i pajetë në një trotuar në Shkodër
Kronika 10:57 - 8 Korrik, 2020

Gjendet një person i pajetë në një trotuar në Shkodër

Një person është gjetur i pajetë paraditen e sotme në Shkodër. Paraprakisht dyshihet se shkak i vdekjes dyshohet të ketë qenë një atak kardiak. Raportohet se...

Kronika 10:53 - 8 Korrik, 2020

Muzikë live dhe pa licencë në kohë pandemie/ Gjobitet biznesi në Durrës

Një biznes në Durrës është gjobitur me 1 milion lekë të reja. Sipas policisë G . S., 41 vjeç, banues në Durrës, u konstatua nga shërbimet...

Vijon të rritet numri i të prekurve më Covid-19/ 83 pacientë të shtruar te Infektivi, 4 të intubuar
Shëndeti 10:35 - 8 Korrik, 2020

Vijon të rritet numri i të prekurve më Covid-19/ 83 pacientë të shtruar te Infektivi, 4 të intubuar

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se situata e Covid-19, në vendin tonë vijon të jetë shqetësuese. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në Spitalin Infektiv janë të...

Sociale 10:33 - 8 Korrik, 2020

Rëndohet bilanci i viktimave nga Covid/ Dy gra humbin jetën tek Infektivi

Rritet numri i viktimave si pasojë e Covid në vendin tonë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 2 paciente. Fatkeqësisht, dy qytetare...

Sport 10:32 - 8 Korrik, 2020

Ish-futbollisti i Partizanit ndez sfidën: Fitoni derbin dhe na bëni krenarë

Në një mesazh të publikuar në rrjetin social “Facebook”, Dosti inkurajon skuadrën e drejtuar nga Adolfo Sormani të fitojë medoemos ndaj rivalëve të përjetshëm bardheblu. Fitorja...

Trup fantastik dhe poza shumë provokuese/ Fotot më bombastike të Oriola Marashit
Showbizz 10:30 - 8 Korrik, 2020

Trup fantastik dhe poza shumë provokuese/ Fotot më bombastike të Oriola Marashit

Oriola Marashi është një nga modelet më të komentuara të shoëbizit shqiptar. Oriola është mjaft aktive në rrjetet sociale ku poston shumë foto provokuese nga projektet...

“Shqipërisë po i ikën “truri”/ Majlinda Bregu “shuplakë” politikës: Të rinjtë nuk besojnë te partitë 
Politikë 10:20 - 8 Korrik, 2020

“Shqipërisë po i ikën “truri”/ Majlinda Bregu “shuplakë” politikës: Të rinjtë nuk besojnë te partitë 

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu, ka vënë theksin tek largimi i të rinjve nga Shqipëria. E ftuar në emisionin “Provokacija”, mbrëmjen...