Connect with Us

Aktualitet

“Grup i strukturuar kriminal, prostitucion dhe kanosje”/ Kush janë shënjestra e radhës e OFL-së
Kronika 11:57 - 8 Korrik, 2020

“Grup i strukturuar kriminal, prostitucion dhe kanosje”/ Kush janë shënjestra e radhës e OFL-së

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët e vetëdeklarimit të pasurisë tre shtetasve. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve...

Showbizz 11:56 - 8 Korrik, 2020

Lamtumirë flokëve të zinj/ Fifi tashmë një “kokëkuqe” sexy

Këngëtarja Filloreta Raçi, e njohur me emrin e artit Fifi është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare. Ajo ka qenë shumë aktive me prurje muzikore,...

“Çdo manovër do jetë fatale”/ Paralajmërimi i fortë i deputetit: Ramën e pret dështimi  
Politikë 11:52 - 8 Korrik, 2020

“Çdo manovër do jetë fatale”/ Paralajmërimi i fortë i deputetit: Ramën e pret dështimi  

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish në lidhje me marrëveshjen për Reformëns Zgjedhore. Në një postim në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se PPE kërkon që të...

Premier Liga 11:46 - 8 Korrik, 2020

E FRIKSHME/ Vardi godet me shkelm në fytyrë futbollistin shqiptar (VIDEO)

Një episod aspak i këndshëm u regjistrua mbrëmjen e djeshme në sfidën mes Arsenalit dhe Lestër Sitit, e vlefshme për Premier Ligën angelze. Gjatë një dueli...

Kronika 11:34 - 8 Korrik, 2020

Vrasja e ish policit Arben Bilali/ Prokuroria pushon çështjen për Gjergj Cukalin

Prokuroria e Tiranës ka pushuar pushon çështjen penale për Gjergj Cukalin, i dyshuar për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në janar të 2019. Cukali qëndroi disa...

Seria A 11:30 - 8 Korrik, 2020

Dy humbjet radhazi në kampionat, Igli Tare tregon “fajtorin” e ecurisë negative të Lazios

Lazio pësoi humbjen e dytë radhazi në kampionat mbrëmë. Pas humbjes 0-3 kundër Milanit, lacialët u mposhtën 2-1 me përmbysje nga Lecce. Drejtori sportiv, Igli Tare,...

Zgjedhjet e parakohshme/ PD i përgjigjet Ramës: I kërkon SHBA dhe BE
Politikë 11:23 - 8 Korrik, 2020

Zgjedhjet e parakohshme/ PD i përgjigjet Ramës: I kërkon SHBA dhe BE

Kryeministri Edi Rama, gjatë një takimi që ka mbajtur me deputetët socialistë një ditë më parë, është shprehur “i prerë” se nuk do të ketë zgjedhje...

Covid-i dhe manaxherët/ Ku është fshehur drejtori i QSUT-së?!
Shëndeti 11:17 - 8 Korrik, 2020

Covid-i dhe manaxherët/ Ku është fshehur drejtori i QSUT-së?!

Nga Erion Dasho * Prej kohësh ka nisur debati në se shëndetësinë duhet ta manaxhojnë mjekët apo manaxherët. Argumenti kryesor PRO mjekëve është njohja pothuajse ekskluzive...

Politikë 11:14 - 8 Korrik, 2020

“Rama po i jep goditje fatale ekonomisë”/ Basha i vendosur: Ditë më të mira do të vijnë

Kreu i PD, Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama po i jep ekonomisë një goditje fatale me rritjen stratosferike të Borxhit Publik në...

Sport 11:12 - 8 Korrik, 2020

Egbo në hall të madh, ylli i Tiranës rrezikon derbin ndaj Partizanit

Elton Kale frikëson Tiranën. Edhe pse me shumë mundësi do të jetë në fushën e lojës në derbin me Partizanin, lojtari dje nuk u stërvit fare...

Pas deputetëve, Rama mbledh kryebashkiakët në Kryeministri/ Për çfarë do të diskutohet
Politikë 11:11 - 8 Korrik, 2020

Pas deputetëve, Rama mbledh kryebashkiakët në Kryeministri/ Për çfarë do të diskutohet

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me deputetët, ndërsa sot ka nisur një takim me kryebashkiakët. Mësohet se takimi ka nisur...

Life Style 11:08 - 8 Korrik, 2020

Video-E pabesueshme/ Vajzë ha një vazo me Nutella për katër minuta

Video e një vajze “të dashuruar” me Nutellën, po habit të gjithë. Do ta cilësonim të pabesueshme, por është e vërtetë pasi vajza në fjalë arrin...

Seria A 11:00 - 8 Korrik, 2020

VIDEO/ Festa e çmendur, shikoni çfarë bën komentatori i Milanit

Edhe pse luhej pa praninë e tifozëve, Milan-Juventus,  ishte një ndeshje spektakolare, e cila pati përmbysje, gola dhe shumë emocione. Spektakël ka dhuruar edhe Tiziano Krudeli...

Gjendet një person i pajetë në një trotuar në Shkodër
Kronika 10:57 - 8 Korrik, 2020

Gjendet një person i pajetë në një trotuar në Shkodër

Një person është gjetur i pajetë paraditen e sotme në Shkodër. Paraprakisht dyshihet se shkak i vdekjes dyshohet të ketë qenë një atak kardiak. Raportohet se...

Kronika 10:53 - 8 Korrik, 2020

Muzikë live dhe pa licencë në kohë pandemie/ Gjobitet biznesi në Durrës

Një biznes në Durrës është gjobitur me 1 milion lekë të reja. Sipas policisë G . S., 41 vjeç, banues në Durrës, u konstatua nga shërbimet...