Connect with Us

Aktualitet

FMN/ Tre grafikë që tregojnë se si ka ndikuar izolimi në ekonominë globale
Ekonomi 22:39 - 10 Korrik, 2020

FMN/ Tre grafikë që tregojnë se si ka ndikuar izolimi në ekonominë globale

Në të gjithë botën, vendet kanë filluar të dalin nga bllokimi i COVID-19. Megjithëse masat izoluese kanë shpëtuar mijëra jetë, ato kanë rezultuar në një krizë...

Sport 22:24 - 10 Korrik, 2020

Zhbllokohet sfida, Partizani kalon në avantazh

LIVE: PARTIZANI – TIRANA 1-0 Melo 76′ Goli: 76′ GOOOOOL PARTIZANI 1-0/ Zhbllokohet sfida! “Demat e Kuq” kalojnë në avantazh. Melon gjen rrugën e rrjetës pas...

“O Covidiota blu, pse bëni rolin e budallait”/ Goxhaj: Pranoni listat e hapura
Politikë 22:24 - 10 Korrik, 2020

“O Covidiota blu, pse bëni rolin e budallait”/ Goxhaj: Pranoni listat e hapura

Avokati i njohur, Altin Goxhaj i ka bërë thirrje demokratëve të përqëndrohen te lufta për mbrojtjen e Koalicioneve dhe të pranojnë listat e hapura. Sipas Goxhajt,...

“Leri qarjet”/ Kulluri-Bashës: Bëhu trim e dili përballë me çdo sistem
Politikë 22:14 - 10 Korrik, 2020

“Leri qarjet”/ Kulluri-Bashës: Bëhu trim e dili përballë me çdo sistem

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar pas deklaratës së Bashës i cili tha se Rama i ka çuar ndërmjetës që ai të...

Blog 22:00 - 10 Korrik, 2020

Ekstremet emocionale/ Pse vdekjen e një njeriu e përjetojmë si tragjedi, dhe të mijërave si statistikë?

Nga Tiffanie Wen “Nëse shoh turmën, nuk do të veproja dot kurrë. Nëse shoh një person të veçantë, atëherë po”. Janë këto janë fjalët e një...

Blog 21:56 - 10 Korrik, 2020

Virusi i kapitalizmit

E parë me sytë e sotëm, periudha e panikut të hershëm nga covid-19 e muajve të kaluar është pothuajse e ngjyrosur me një dritë nostalgjike: është...

Sport 21:35 - 10 Korrik, 2020

Mbyllet pjesa e parë, ja ç’po ndodh në derbin Partizani-Tirana

Po luhet në këto momente në “Air Albania” derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana. Aktualisht është mbyllur pjesa e parë me rezultatin 0-0. Të dyja ekipet kane qene...

Shëndeti 21:27 - 10 Korrik, 2020

Rritja e numrit të të infektuarve/ Bino: Mendoj mbylljen në fundjavë!

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se për shkak të numrit të lartë të rasteve të reja me koronavirus, duhet marrë...

Politikë 21:25 - 10 Korrik, 2020

“Deklarata e Bashës, serioze!”/ Rakipi: Rama kërkon garanci, të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka komentuar deklaratat kreut të PD, Lulzim Basha, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka bërë kryeministri Rama, që pas zgjedhjeve...

Showbizz 21:12 - 10 Korrik, 2020

“Burri që do doja të përqafoja gjithmonë”/ Sara i bën dedikimin special Ledrit

Ditën e stome reperi i njohur Ledri Vula ka festuar ditën e lindjes, ndërsa urimin më të veçantë duket se e ka marrë nga partnerja e...

Së shpejti nënë për herë të dytë/ Arbana tregon dilemat e një gruaje shtatzënë
Politikë 21:01 - 10 Korrik, 2020

Së shpejti nënë për herë të dytë/ Arbana tregon dilemat e një gruaje shtatzënë

Moderatorja e njohur, Arbana Osmani dha lajmin e bukur të shtatzënisë me datë 7 maj. Arbana ka vendosur që këtë rrugëtim të ëmbël ta shijojë në...

Shëndeti 20:51 - 10 Korrik, 2020

OBSH: Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) thotw se transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim, megjithëse përhapja përmes spërklave të personit të infektuar duket...

“Basha kryeministër, Rama president!”/ Alimadhi: Nuk është çudi, ata të dy janë bashkë!
Politikë 20:33 - 10 Korrik, 2020

“Basha kryeministër, Rama president!”/ Alimadhi: Nuk është çudi, ata të dy janë bashkë!

Deputeti Adriatik Alimadhi ka komentuar deklaratën e fundit të kreut të PD-së, Lulzim Basha i cili tha se Rama i ka çuar ndërmjetës që ai të...

Shëndeti 20:26 - 10 Korrik, 2020

Përfaqësuesja e OBSH në Shqipëri: Shtimi i viktimave në vend është shqetësues

Situata e epidemisë në vendin tonë është shqetësuese. Bettina Menne, përfaqësuese e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Shqipëri, thotë se problemi në vendin tonë është mosfunksionimi...

Sociale 20:20 - 10 Korrik, 2020

“Jam fajtore se ndonjëherë s’e vendos maskën”/ Mesazhi fortë i ambasadores Kim

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar mesazhin e ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, lidhur me pandeminë e Covid-19. “Ne kemi bërë...