Connect with Us

Aktualitet

Bota 11:34 - 20 Shkurt, 2020

Shpiku “cut, copy and paste”/ Ndërron jetë shkencëtari i madh

Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 74 vjeçare shkencëtari Larry Tesler i cili është i njohur për shpikjen e ‘copy and paste’. Tesler...

Sociale 11:25 - 20 Shkurt, 2020

Rikthehen reshjet/ Juglindja mbulohet nga bora

Mëngjesin e sotëm juglindja e vendit është mbuluar nga bora. Reshje të dendura janë regjistruar kryesisht në zonat malore dhe në fshatrat mbi 800 metër mbi...

Politikë 11:14 - 20 Shkurt, 2020

Ankimimet në zgjedhje/ Opozita propozon moratorium për gjyqtarët

Grupi politik i Reformës Zgjedhore wshtw mbledhur sot për të diskutuar një nga çështjet kryesore të procesit zgjedhor, ankimimet në gjykatë. Mësohet se opozita ka paraqitur...

Lajme 11:00 - 20 Shkurt, 2020

Shtyrja e gjyqit ndaj Shullazit/ KLGJ kërkesë Kuvendit: Gjeni zgjidhje

Këshilli i Lartë Gjyqsor i ka kërkuarKuvendit që të gjejë një zgjidhje ligjore që do të mund të shtynte para gjyqin ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit...

Kronika 10:50 - 20 Shkurt, 2020

Vijon “telenovela” Shullazi/ Shtyhet sërish seanca gjyqësore, zbulohet arsyeja

Gjyqi kundër Emiljano Shullazit dhe anëtarët e tjerë të grupit të tij vijon të shtyhet. Sot është shtyrë sërish seanca në Gjykatën për Krimin e Organizuar...

Politikë 10:48 - 20 Shkurt, 2020

Shpërndarja e parlamentit/ Gjata sqaron “ngërçin” Rama-Meta

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka folur për përplasjen qeveri-presidencë. Sipas Gjatës përplasja është vetëm mes Metës dhe Ramës. “Është thjeshtë përplasje...

Sociale 10:46 - 20 Shkurt, 2020

Foto-Kaos në Tiranë/ Bllokohet trafiku

Trafiku në rrugët e Tiranës vijon të jetë një ndër problemet me të cilat duhet të përballen pothuajse çdo ditë qytetarët e kryeqytetit. Ndonëse kryebashkiaku i...

Politikë 10:38 - 20 Shkurt, 2020

“Shqiptarët nuk i blen dot”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar paralajmëron Ramën: Do të takohemi

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar në lidhje me largimin e kryeministrit Edi Rama nga studio e një televizioni, me pretendimin se...

Politikë 10:38 - 20 Shkurt, 2020

Pse në 2 Mars?

Ka disa që po pyesin pse Presidenti e caktoi thirrjen e popullit në datë 2 Mars! Pse jo sot përshembull, që data shënon 20 Shkurt dhe...

Politikë 10:16 - 20 Shkurt, 2020

Deputeti krah Metës/ Të marrim pjesë të gjithë në manifestimin e dy marsit

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka dalë sot hapur në krah të presidentit Ilir Meta, i cili një ditë më parë bëri thirrje për një...

Politikë 10:14 - 20 Shkurt, 2020

Përplasja qeveri-presidencë/ Analisti: Kanë injoruar standardet e etikës dhe përgjegjësisë

Analisti Afrim Krasniqi thotë se presidenti ka të drejtë në disa nga shqetësimet e tij në lidhje me nismat e fundit ligjore të mazhorancës. Por, sipas...

Politikë 10:09 - 20 Shkurt, 2020

“Shqipëtar mos rri po duku”/ Leonard Olli mesazh të fortë: Të ndalim diktaturën

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ndërsa kujton 20 shkurtin e vitit 1991, kur u rrëzua busti i Enver Hoxhës, e cilëson këtë...

Politikë 10:02 - 20 Shkurt, 2020

Basha kujton 20 shkurtin/ Edhe sot ka ende një qëllim madhor

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se 20 shkurti është dita për të kujtuar me respekt të gjithë ata studentë dhe qytetarë që shembën simbolin e...

Kronika 09:57 - 20 Shkurt, 2020

I shpallur në kërkim/ Arrestohet 25 vjeçari në Vlorë

Policia ka ndaluar shtetasin e shpallur në kërkim J.M., 25 vjeç, banues në Vlorë. Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim...

Politikë 09:52 - 20 Shkurt, 2020

Meta do të shpërndajë parlamentin?/ Ish-ministri i vë “vulën” debatit

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me debatet, nëse presidenti Meta mund të shpërndajë parlamentin. Në një postim në...