Connect with Us

Aktualitet

Aktualitet 22:00 - 23 Prill, 2014

Parandalohet vjedhja në argjendari, arrestohen dy persona

Një tjetër argjendari në kryeqytet, do të bëhej pre e grabitësve, nëse nuk do të ishte parandaluar nga policia ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur gjatë...

Aktualitet 22:00 - 23 Prill, 2014

Humb jetën punonjësi i CEZ-it, ishte duke riparuar një defekt

Një punonjës i CEZ Shpërndarje, ka humbur jetën ditën e sotme, pasi e ka zënë korenti. 52-vjeçari, identiteti i të cilit nuk është bërë ende i...

Politikë 22:00 - 23 Prill, 2014

Mazhoranca dhe opozita replika në seancën parlamentare, për emërimin e kreut të ILDKP-së

Parlamenti është përfshirë në një debat të gjatë shumëorësh në lidhje me ndryshimet në p/ligjin për ILDKP-në përsa i përket kompetencës së Presidentit për të propozuar...

Aktualitet 22:00 - 23 Prill, 2014

Shoqata e të Verbërve protestë për taksat

POGRADEC- Shoqata e të verbërve në Pogradec ka zhilluar sot një protestë për pagesën e taksave dhe indeksin e parave nga viti 2005 deri në vitin...

Aktualitet 22:00 - 23 Prill, 2014

Ish i dënuari politik tenton të vetëdigjet

Një ish i dënuar politik tentoi të vetëdigjet me benzinë përpara ndërtesës së Parlamentit, ndërsa pritej të fillonte seanca plenare. Kujtim Gaziu ishte pjesë e një...

Aktualitet 22:00 - 23 Prill, 2014

Zbulohet një arsenal armësh në Peshkopi, arrestohet 63 vjeçari

Policia e Shkodës, gjatë një operacioni ka bërë të mundur sekuestrimin e një arsenali armësh dhe municionesh luftarake në komunën Tomin në Peshkopi. Armët e sekuestruara...

Aktualitet 22:00 - 23 Prill, 2014

Identifikohet dhe shpallet në kërkim, autori i vrasjes së ndodhur dje në Shkodër

Policia e Shkodrës, ka identifikuar dhe shpallur në kërkim autorin e dyshuar të vrasjes së djeshme në fshatin Vukatan. Sipas policisë, autori i krimit është Eduart Arra,...

Aktualitet 12:33 - 23 Prill, 2014

ILDKP, zbulon se zyrtarët e shtetit kanë mbajtur rreth 50 deri 60 milionë euro

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka zbuluar së fundmi se zyrtarët e shtetit kanë mbajtur rreth 50 deri 60 milionë euro “cash”,...

Politikë 10:09 - 23 Prill, 2014

Opozita braktis Komisionin e Sigurisë, refuzon ngritjen e grupit të kontrollit për SHISH

Opozita ka refuzuar sot ngritjen e grupit të kontrollit për SHISH dhe ka braktisur Komisionin e Sigurisë, i cili priste të miratonte ngritjen e këtij grupi,...

Politikë 10:06 - 23 Prill, 2014

Çuçi: Reforma territoriale do udhëhiqet nga kritere profesionale

Ministri Për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi është takuar sot me ambasadorin e OSBE-së Florian Rauning, të cilin e ka siguruar se reforma territoriale nuk ka lidhje...