Connect with Us

Aktualitet

Aktualitet 14:01 - 13 Prill, 2015

Prençi: Po qëndrojmë ende në vendngjarje, ka disa vatra aktive

Shefi i Emergjencave civile Shemsi Prençi flet për zjarrin e rënë në magazinë sot në autostradë Tiranë-Durrës. Në fjalën e tij Prençi është shprehur se po...

Aktualitet 13:59 - 13 Prill, 2015

Kërcënohet me jetë ish-deputeti Nikollaq Neranxi

Ish-deputeti Nikollaq Neranxi, ka denoncuar në rajonin e Vlorës shefin e policisë së Kuçovës, Vojo Peçi. Sipas tij, ky i fundit e ka fyer dhe kërcënuar...

Aktualitet 13:50 - 13 Prill, 2015

OSHEE: Nuk ka pasur luhatje tensioni në rrjetin që furnizon magazinën

Pas zjarrit masiv që përfshiu një magazinë tapetesh në autostradën Tiranë-Durrës, ka reaguar Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike. OSHEE me anë të një deklarate për...

Aktualitet 13:44 - 13 Prill, 2015

Vjedhja me armë në Fushë Mamurras/ Arrestohet autori i katërt

Policia e Lezhës në kuadër të planit operacional të koduar “Autostrada”, ka arrestuar edhe autorin e katërt për vjedhjen e ndodhur me armë në Fushë Mamurras...

Aktualitet 13:42 - 13 Prill, 2015

Vjedhja në Fushë Mamurras, arrestohet autori i katërt

Policia e Lezhës ka arrestuar sot autorin e katërt të vjedhjes së ndodhur në Fushë Mamurras. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi Sebastjan Abazi 21...

Aktualitet 13:32 - 13 Prill, 2015

Zjarri në magazinë/ OSHEE: Nuk ka patur luhajte tensioni

Pas zjarrit masiv që përfshiu një magazinë tapetesh në autostradën Tiranë-Durrës, ka reaguar Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike. Përmes një deklarate për shtyp, OSHEE sqaron...

Aktualitet 13:19 - 13 Prill, 2015

Universitetet si PUSHTET më vete

Nga Artan Fuga Problemi me projektligjin e arsimit te larte nuk eshte fare ne thelb dhe as kryesisht ne aspektin ekonomik. Te jemi te qarte dhe...

Aktualitet 13:17 - 13 Prill, 2015

BERZH: Ekonomia informale në Shqipëri 36%

Mospërputhjet në llogaritë kombëtare të Shqipërisë sugjerojnë se, sektori jozyrtar llogaritet në mesatare për 36,2% të PBB-së gjatë periudhës 1996-2012. Kjo çon në humbje të taksave...

Aktualitet 13:06 - 13 Prill, 2015

PD: Ramën me Brukselin e lidhin vetëm skandale

Deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boci ka reaguar lidhur me akuzat nga autoritetet belge për kryemininistrin Edi Rama. Në një deklaratë për mediat, Boci tha se...

Aktualitet 12:52 - 13 Prill, 2015

Tiranë/ Zjarr në katin e dytë të Komisariatit numër 3

Ndërsa po neutralizohej zjarri ne magazinën ne autostrade, një tjetër zjarr ka përfshirë katin e dyte te komisariatit numër 3 ne rrugën “Mine Peza” ne kryeqytet....