Connect with Us

Kronika

Klodiana Lala zbardh detaje/ Gjyqtarja Hoxha nuk ishte e vetme, ka dyshime për grup të organizuar
Kronika 21:59 - 22 Shkurt, 2021

Klodiana Lala zbardh detaje/ Gjyqtarja Hoxha nuk ishte e vetme, ka dyshime për grup të organizuar

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala, ka folur mbrëmjen e sotme për arrestimet e SPAK, mes të cilëve ishte edhe gjyqtarja Enkelejda Hoxha. Lala tha në emisionin...

Atentati ndaj 30-vjeçarit në Shkodër/ Identifikohen e shpallen në kërkim autorët
Kronika 15:35 - 22 Shkurt, 2021

Atentati ndaj 30-vjeçarit në Shkodër/ Identifikohen e shpallen në kërkim autorët

Është zbardhur ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në “Skënderbeg”, të Shkodrës ku disa persona qëlluan me armë në drejtim të automjetit që drejtohej Taulant Pepaj....

Policia bën namin në fundjavë/ Ndëshkohen rreth 3 mijë qyetetarë që shkelën masat anti Covid
Kronika 15:20 - 22 Shkurt, 2021

Policia bën namin në fundjavë/ Ndëshkohen rreth 3 mijë qyetetarë që shkelën masat anti Covid

Vijojnë kontrollet e pandërprera në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë fundjavës, shërbimet e Policisë kanë...

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet 54 vjeçari në Elbasan
Kronika 14:44 - 22 Shkurt, 2021

Bënte “spektakël” me makinë në gjendje të dehur/ Arrestohet 33 vjeçari në Kukës

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin R. C., 33 vjeç, banues në Kukës. Ky shtetas është...

Kapet 222 kg marijuanë në liqenin e Shkodrës
Kronika 13:47 - 22 Shkurt, 2021

Kapet 222 kg marijuanë në liqenin e Shkodrës

Një sasi prej 222 kg marijuanë është kapur në liqenin e Shkodrës me qëllim kalimin në Malin e Zi. Në pranga kanë rënë dy shtetas malazez...

I akuzuar për korrupsion/ SPAK liron nga qelia ish-shefin e logjistikës së “Burgut 313”
Kronika 12:09 - 22 Shkurt, 2021

I akuzuar për korrupsion/ SPAK liron nga qelia ish-shefin e logjistikës së “Burgut 313”

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar ka liruar nga qelia nga shefin e Logjistikës së Burgut 313, Florin Ahmetaj. Ahmetaj u arrestua disa...

Kronika 11:15 - 22 Shkurt, 2021

Tentuan të futen në Shqipëri me armë me vete/ Arrestohen në Morinë tre persona

Policia godet një rast të tentativës për të hyrë në territorin shqiptar me armë zjarri me vete. Shërbimet e Policisë Kufitare në Morinë, në zbatim të...

Shkrumbohet nga flakët banesa në Finiq/ Humb jetën 84 vjeçari
Kronika 10:24 - 22 Shkurt, 2021

Shkrumbohet nga flakët banesa në Finiq/ Humb jetën 90 vjeçari

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Krane, Bashkia Finiq. Një banesë është shkrumbuar nga zjarri, e për pasojë ka humbur jetën një i moshuar....

Transportonin kanabisin me kamionçinë/ Dy të arrestuar në Tropojë, procedohen dhe dy të tjerë
Kronika 09:26 - 22 Shkurt, 2021

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohet i riu nga Korça, në kërkim një tjetër

Në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme të veprimtarisë kriminale në fushën e kontrabandimit të emigrantëve nga vendet e treta drejt vendeve të BE-së, specialistët e Seksionit...

Kronika 08:49 - 22 Shkurt, 2021

Rrahën barbarisht të riun në mes te lokalit/ Arrestohet një person, në kërkim autori kryesor

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur më datë 17.02.2021, në një lokal në Fushë Krujë, ku u godit me sende të forta një shtetas. Specialistët për...