Connect with Us

Kronika

Kronika 10:33 - 24 Shkurt, 2021

Grabitja e kambistit në Korçë/ Arrestohen në Tiranë dy autorët e dyshuar

Shkon në dy numri i personave të ndaluar si autorë të ngjarjes së ndodhur më datë 11.01.2021, në lagjen nr. 1, Korçë, ku një kambisti i...

Po transportonin drogë për në Korçë/ Arrestohen dy "të fortët" nga Fieri
Kronika 10:27 - 24 Shkurt, 2021

Arrestohen gjashtë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës ka arrestuar gjashtë persona pë vepra të ndryshme penale. Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i...

"Tapë" në timon, jashtë fashës orare/ Arrestohet 38 vjeçari në Berat
Kronika 10:24 - 24 Shkurt, 2021

“Tapë” në timon, jashtë fashës orare/ Arrestohet 38 vjeçari në Berat

Nga specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit V. C., 38 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin jashtë fashës orare të...

“Sherr me shkopinj e leva/ Të rinjtë rrihen para lokalit të dhëndrit të ish kryetarit”
Kronika 10:21 - 24 Shkurt, 2021

Plagosi me thikë dy persona/ Arrestohet i riu në Skrapar

Nga specialistët e Seksionit për Krimet u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim K. M., 24 vjeç, banues në Skrapar. Ky shtetas,...

Kronika 10:08 - 24 Shkurt, 2021

“Ke shkuar me gruan time, më ke turpëruar”/ Burri nga Kukësi i zhvat 12 milionë lekë 72 vjeçarit

Një të moshuari në Kukës i janë zhvatur në periudha të ndryshme kohore 12 milionë lekë të vjetra nga një bashkëqytetar. Mësohet se qytetari e e...

Kronika 08:23 - 24 Shkurt, 2021

Arsenal armësh dhe municion luftarak në banesë/ Arrestohet djali, në kërkim i ati

Në zbatim të planit të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, në vijim të kontrolleve të ushtruara në ambiente të ndryshme, bazuar dhe në...

Aksident i rëndë në Bathore/ Makina përplas vajzën 5-vjeçare
Kronika 20:52 - 23 Shkurt, 2021

Detaje nga të shtënat në Durrës/ 45-vjeçari plagos me armë nënë e bir për një vend parkimi

Dalin detaje nga të shtënat me armë në lagjen Nr. 12 në Durrës. Blutë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pas një sherri për një...

Të shtëna me armë në Durrës/ Dyshohet për një të plagosur
Kronika 20:22 - 23 Shkurt, 2021

Të shtëna me armë në Durrës/ Dyshohet për një të plagosur

Disa  të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit. Nga informacionet paraprake, raportohet se nga të shtënat kë mbetur i...

Kronika 15:22 - 23 Shkurt, 2021

U kapën pa maskat mbrojtëse/ Ndëshkohen rreth 1 mijë qytetarë në 24 orë

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e...

Kronika 14:10 - 23 Shkurt, 2021

E rëndë në Tiranë/ 40 vjeçarja gjendet e pajetë në një ndertesë të braktisur

Më datë 23.02.2021, në një ndertesë të braktisur në Shkozë,  është gjetur e vetë’varur shtetësja Sh.B., rreth 40 vjeçe. Nga kqyrja paraprake nuk vërehen shenja dhune...