Connect with Us

Kronika

Kronika 09:21 - 25 Shkurt, 2021

U qëllua me armë zjarri në mes të Tiranës/ Qytetari ndërron jetë në spital

Ka ndërruar jetë personi i cili u plagos mëngjesin e sotëm pranë zonës së Piramidës në Tiranë. Mësohet se i plagosuri ka ndërruar jetë në spitalin...

E rëndë/ Babai qëllon me armë djalin e tij
Kronika 09:05 - 25 Shkurt, 2021

Kris arma në mes të Tiranës/ Plagoset një person

Të shtëna me armë zjarri raportohen mëngjesin e sotëm në zonën e Piramidës në Tiranë. Mësohet se një person është plagosur me dy plumba dhe është...

I vendosën tritol makinës së biznesmenit/ Arrestohen tre persona
Kronika 19:03 - 24 Shkurt, 2021

I vendosën tritol makinës së biznesmenit/ Arrestohen tre persona

Policia e Tiranës ka finalizuar me sukses operacionin “Sateliti”, ku kanë përfunduar në pranga tre persona, të cilët dyshohen se i kanë vendosur eksploziv makinës së...

Po digjnin mbeturinat/ Shkumbohen nga flakët 80 rrënjë ullinj e qif në Berat
Kronika 16:33 - 24 Shkurt, 2021

Po digjnin mbeturinat/ Shkumbohen nga flakët 80 rrënjë ullinj e qif në Berat

Një zjarr masiv ka rënë mesditën e sotme në lagjen “Uznovë” në qytetin e Beratit. Pronarët e tokave kanë qenë duke djegur mbeturinat, por zjarri u...

Kronika 15:51 - 24 Shkurt, 2021

Një ngjarje që na tregon si funksionon mafia në Shqipëri

Mafia nuk është një koncept i panjohur për Shqipërinë apo vetëm i dëgjuar nga filmat e Holliwood-it, ato italianë apo të Komisar Katanit të viteve 90....

Mosrespektimi i masave anti-covid/ Policia vijon ndëshkimet , ja sa gjoba janë vënë në 24 orë
Kronika 14:59 - 24 Shkurt, 2021

Mosrespektimi i masave anti-covid/ Policia vijon ndëshkimet, ja sa gjoba janë vënë në 24 orë

Polica ka gjobitur 994 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, pasi nuk kanë zbatur masat anti koronavirus. Mësohet se Patrullat e Përgjithshme kanë gjobitur me 3.000...

E rëndë/ E zë poshtë masivi i gurëve, humb jetën minatori në Bulqizë
Kronika 13:23 - 24 Shkurt, 2021

E rëndë/ E zë poshtë masivi i gurëve, humb jetën minatori në Bulqizë

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Bulqiza. Mësohet se një minatorr ka humbur jetën aksidentalisht në galeri. Minatori 49-vjeccar është goditur nga një masiv gurësh teksa...

Publikoi pamjet e kanabisit në stallën e lopëve/ Artan Hoxha: Bujqwsi dhe blektori, made in Albania në BE
Kronika 13:20 - 24 Shkurt, 2021

Kanabisi dhe fushata elektorale/ Artan Hoxha tregon si do përdoret fuqia punëtore

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar sot që edhe në këtë fushatë elektorale do të përdoren paratë e kanabisit. Sipas Hoxhës, pervecc parave, edhe fuqisë puëntorë do...

I vendosën tritol makinës së biznesmenit/ Arrestohen tre persona
Kronika 13:11 - 24 Shkurt, 2021

I shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet në Durrës i dënuari me 23 vite burg

Strukturat e Policisë Vendore Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve...

Kronika 13:09 - 24 Shkurt, 2021

31-vjeçari shqiptar u soll pa zemër nga Barcelona/ Gjonaj i kërkon informacion homologut spanjoll

Ministrja Etilda Gjonaj ka zhvilluar sot një takim online me homologun e saj spanjoll ku i ka kërkuar ndjekjen me prioritet të letërporosisë  për rastin Saimir...